QuadrigaCX: odnaleziono akt zgonu Geralda Cottena?

Portal CoinDesk w teorii dotarł do aktu zgonu Geralda Cottena, wydanego przez władze indyjskiego stanu. Jak się więc okazuje, grudniowe oświadczenie o śmierci twórcy giełdy QuadrigaCX jest najprawdopodobniej wiarygodne.

Śmierć Cottena jest głównym powodem zamieszania wkoło QuadrigaCX. CEO giełdy był ponoć jedyną osobą, która posiadał dostęp do zimnych portfeli użytkowników. W zeszłym tygodniu platforma przeszła w tryb offline i wystąpiła o ochronę wierzycieli do sądu w Nowej Szkocji. Wywołało to niepokój wśród klientów giełdy, którzy ulokowali na niej łącznie 190 milionów dolarów.

Kumulacja obaw i spekulacji

Przedstawicielstwo giełdy oświadczyło w połowie stycznia, że Cotten zmarł podczas podróży po Indiach z powodu choroby Crohna. Część klientów i obserwatorów ze sceptycyzmem odniosło się do informacji o śmierci twórcy QuadrigaCX. Redakcja CoinDesk uzyskała od źródła związanego ze sprawą akt zgonu wydany przez Dyrekcję ds. Ekonomii i Statystyk Radżastanu. W dokumencie wydanym 13 grudnia zapisano, iż “Gerald William Cottan” zmarł 9 grudnia. Data pokrywa się z tą z zeznań złożonych przez wdowę po prezesie, Jennifer Robertson.

Akt zgonu prezesa QuadrigaCX

Wśród fali zawirowań i skrajnych emocji dokument wydany przez organ rządowy Radżastanu jest na razie najmocniejszym dowodem w sprawie QuadrigaCX. Warto dodać, iż w szpitalu Fortis Escorts w mieście Jaipur – miejscu śmierci uwzględnionym w akcie – media nie były w stanie uzyskać jakiegokolwiek komentarza przedstawicielstwa placówki.

Od redakcji – wrażliwe dane w akcie ocenzurowała redakcja portalu CoinDesk.


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com