Yahoo kupuje udział w giełdzie kryptowalut.

Yahoo Japan potwierdziło w piątek, że kupiło mniejszościowy udział w japońskiej giełdzie kryptowalut.

Z Corporation, spółka zależna w całości należąca do Yahoo Japan, nabyła 40 procent udziałów w BitArg Exchange Tokyo, wycenionych na 2-3 miliardy jenów (około 18,6 USD – 27 milionów USD), według Reuters. Wymiana ma się rozpocząć jesienią 2018 r., Yahoo powiedziało w oświadczeniu.

“Korzystając z usług serwisowych i wiedzy bezpieczeństwa grupy Yahoo, wspieramy działanie giełd operowanych przez BitArgo Exchange Tokyo” – powiedział Yahoo Japan, dodając, że będzie dążył do zapewnienia usług “łatwych w użyciu i bezpiecznych”.

Plotki o przejęciu po raz pierwszy pojawiły się w marcu, chociaż w tamtym czasie wskazywały, że Yahoo Japan dokona inwestycji za pośrednictwem platformy transakcyjnej Forex, YJFX, a nie Z konporacji, jak wcześniej informowaliśmy.

Japonia jest ośrodkiem przemysłowym z ponad trzema milionami krajowych firm zajmujących się handlem kryptowalutami, a informacje o inwestycjach Yahoo Japan pojawiają się kilka dni po tym, jak krajowy organ nadzoru zlecił crypto wymianę Eternal Link i FSHO w celu zaprzestania działalności z powodu niewystarczających procedur KYC.

Podobnie, w kolejnej znaczącej akwizycji w tym miesiącu, Monex Group ogłosiła, że ​​zawarła umowę dotyczącą przejęcia trudnej wymiany Coincheck, która doznała poważnego włamania na początku tego roku.


REKLAMA