Igrzyska 2020 z XRP jako główną walutą? Petycja zebrała ponad 8 500 podpisów.

Igrzyska Tokyo XRP

Petycja mająca na celu przekonanie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego do uczynienia XRP oficjalną kryptowalutą kolejnych Letnich Igrzysk Olimpijskich przekroczyła kamień milowy. Zebrano już ponad 8 500 podpisów.

Według Kena Takahashi, twórcy petycji, XRP może rozwiązać wiele problemów logistycznych związanych z dużymi międzynarodowymi wydarzeniami sportowymi, zwłaszcza w zakresie wymiany walut. Zamiast wywierać olbrzymią presję na japoński jen, Takahashi proponuje system, który wymaga użycia XRP.

Motywacja Takahashi podparta jest problemami, z którymi ludzie borykali się podczas poprzednich igrzysk. Fragment petycji brzmi następująco:

“W miarę zwiększania się ilości turystów, popyt na lokalne waluty wzrasta, powodując długie marsze na giełdach walut, co pokazują poprzednie igrzyska, m.in w Pekinie w 2008 i w Rio de Janeiro w 2016. Mylące kursy walut i bariery językowe dodatkowo komplikują problem. Wierzymy, że szybki czas transakcji i bezpieczeństwo kryptowaluty XRP będą wspaniałym rozwiązaniem tegoż problemu.”

Pomimo tego, że inicjatywę powołano ponad dziesięć miesięcy temu, petycja właśnie zaczęła zyskiwać na popularności. Wzrost ten zbiegał się z wieloma czynnikami, w Japonii szczególnie wraz z niedawną premierą MoneyTap – platformy do przelewów opartej o blockchain, stworzonej przez Ripple i SBI Holdings.

Krypto-zasilane igrzyska

Plan Takahashiego zakłada, że XRP zastąpi jen jako faktyczną walutę igrzysk. Ludzie z całego świata będą musieli jedynie korzystać z systemów płatności kryptowalutowych, aby robić zakupy w trakcie wydarzenia. Zastosowanie miałaby tutaj wspomniana platforma MoneyTap. W chwili pisania tego artykułu petycja zgromadziła 8 571 podpisów.

Jeżeli petycja wywołałaby pożądaną rewoltę, XRP i Ripple czekałby przełom. Biorąc pod uwagę samą objętość mikrotransakcji zachodzących w wiosce olimpijskiej, wynik byłby rekordowym poziomem płynności dla XRP.


REKLAMA