Xpring może przyczynić się do adaptacji XRP bardziej niż xRapid i xCurrent

Xpring

W ostatnim czasie oczy społeczności były skierowane na wpływ, jaki xCurrent i xRapid wniosą na światowy system bankowy i tryb płatności internetowych. Trzeba przyznać, że oba produkty firmy Ripple faktycznie zwiększyły ilość zastosowań XRP.

Jednak jednym z produktów, które mogą mieć większy wpływ na szybką adaptację XRP, jest Xpring. Produkt wprowadzon w maju w celu promowania przedsiębiorców, a także umożliwienia im korzystania z XRP w swoich startupach.

Wiceprezes ds. Xpring w Ripple, Ethan Beard, na konferencji kryptograficznej PreMoney w San Francisco przedstawił wyjaśnienia, w jaki sposób Xpring może zwiększyć skalę wykorzystywania XRP.

“W Xpring koncentrujemy się na szerszym ekosystemie XRP. Ripple, jako firma, koncentruje się na internecie wartości – pomagając pieniądzom poruszać się równie łatwo jak danym. […] Jednocześnie uważamy, że XRP i oraz jego księga mają wiele przypadków użycia wykraczających poza to, co dzieje się w świecie bankowym. Tak więc, wykorzystując Xpring faktycznie chcemy się temu przyjrzeć, a także pomóc tym projektom wejść do gry.”

Od czasu premiery Xpringa pojawiły się udane projekty, które przyciągnęły zainteresowanie grami, nieruchomościami, zarządzaniem, handlem i finansami, inwestycjami w tożsamość. Są to na przykład projekty takie jak system mikropłatności Coil. Pomaga on artystom w pobieraniu opłat (z wykorzystaniem tokenu XRP) za swoje monetyzowane treści, a także umożliwia twórcom treści otrzymywanie darowizn w XRP od użytkowników Internetu.


REKLAMA