Ripple: xCurrent 4.0 kompatybilne z xRapid

XRP xRapid

Firma Ripple ogłosiła wydanie wersji 4.0 xCurrent. Nową wersję wyróżnia połączeniem z systemem xRapid, wykorzystującym XRP do transakcji transgranicznych.

Najnowsza wersja xCurrent będzie również służyć jako wskaźnik rzeczywistego przyjęcia xRapid oraz XRP przez banki. W teorii, wyższy poziom adaptacji powinien być równoznaczny ze wzrostem wartości. Niektórzy liczą, że przy powszechnym wykorzystaniu cena “przeskoczy” poziom 2 USD.

Obiecanki-cacanki? – czyli liczne kontrowersje związane z XRP

xRapid jest wielką nadzieją dla wszystkich posiadaczy XRP – ich zdaniem system ten przyczyni się do wzrostu wartości ripple’owskiej kryptowaluty. Oprócz tego, Ripple dąży do zwiększenia popularności XRP z wykorzystaniem mediów społecznościowych. Krytycy jednak nie pozostawiają na XRP suchej nitki, oskarżając zasób o scentralizowanie i niedopasowanie się do głównej idei istnienia kryptowalut.

Celem Ripple jest zastąpienie starego systemu międzybankowego SWIFT. Nie będzie to jednak tak proste, jakby się wydawało – SWIFT zaktualizował swoją politykę i ma na celu modernizację sektora bankowego i zaktualizowanie systemu. Najbardziej znaczącą w tym wypadku (i jednocześnie najbardziej krytykowaną) cechą XRP jest możliwość przyjęcia kryptowaluty przez banki i szersze wykorzystanie jej jako taniego środka płatniczego. Jednakże, jak na razie żaden z dużych banków korzystających z xCurrent nie zdecydował się na wykorzystanie xRapid przy transakcjach transgranicznych.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi