Wyższe opłaty za zużycie energii elektrycznej w przedsiębiorstwach zajmujących się wydobyciem kryptowalut.

Firmy wydobywcze kryptowaluty w stanie Nowy Jork mogą wyglądać na wyższe rachunki za usługi komunalne po wydaniu orzeczenia przez organ nadzoru publicznego.

W komunikacie z Komisji Służby Publicznej stanu Nowy Jork w czwartek jego przewodniczący, John B. Rhodes, powiedział, że od marca władze północnej władzy miejskiej mogą pobierać wyższe opłaty za zużycie energii elektrycznej w przedsiębiorstwach zajmujących się wydobyciem kryptowalut.

Orzekanie stwierdza:

“Komisja zezwoli miejskim władzom energetycznym na stworzenie nowej taryfy skupiającej się na klientach obciążonych dużym obciążeniem, które nie kwalifikują się do pomocy w zakresie rozwoju gospodarczego i mają maksymalne zapotrzebowanie przekraczające 300 kW oraz gęstość obciążenia przekraczającą 250 kWh na stopę kwadratową rocznie, zużycie jest znacznie wyższe niż w przypadku tradycyjnych klientów komercyjnych. “

Decyzja ta powstała w wyniku petycji złożonej przez nowojorską miejską agencję energetyczną (NYMPA), organ składający się z 36 miejskich władz energetycznych w stanie Nowy Jork, podnoszących obawy, że firmy zajmujące się kryptografią podniosą rachunki za energię elektryczną mieszkańców, podczas gdy nie przynosząc w zamian wystarczającą wartość ekonomiczną.

Zgodnie z zapowiedziami NYMPA stwierdziła, że ​​podczas gdy niektóre firmy wydobywcze w tym regionie stanowią 33 procent miejskiego ładunku użyteczności publicznej, “mają one niewiele powiązanych miejsc pracy i nie inwestują w kapitał lokalny”.

Eksploracja kryptowaluty jest energochłonnym procesem, który generuje tokeny i zatwierdza transakcje na blockchainie, wykonując obliczenia wymagające dużej mocy obliczeniowej, zwykle używając specjalistycznych układów.

Decyzja zapadła w czasie, gdy spory o kopalnie kryptowalutowe w stanie Nowy Jork były już widoczne w publicznych debatach.

Jak donosi CoinDesk, miasto Plattsburgh, obszar objęty również przez NYMPA, rozważa obecnie decyzję, która może powstrzymać nowe operacje wydobywania bitcoinów w tym regionie przez 18 miesięcy, powołując się na podobne obawy dotyczące zużycia energii.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe