Wyrok sądowy odnoście giełdy Binance.

Giełda kryptowalut Binance wydała dziś oświadczenie, 26 kwietnia, odmawiając złożenia zarzutów wobec Changinta Zhao, prezesa Binance, że złamał umowę o wyłączności z firmą VC Sequoia zeszłej jesieni.

Sequoia starała się tymczasowo zakazać Zhao, znanej w społeczności kryptojęzycznej jako “CZ”, aby uniemożliwić mu negocjowanie z innymi inwestorami po tym, jak negocjatorzy Zhao zerwali umowę z Sequoia w grudniu zeszłego roku, podobno ze względu na rosnącą cenę BTC warunki niekorzystne dla Binance.

W opublikowanym dzisiaj oświadczeniu internetowym, zespół prawny Binance pisze, że “SCC [Sequoia Capital China] uzyskał nakaz ex parte bez powiadomienia przeciwko Panu Zhao pod koniec grudnia 2017 r.”, Stwierdzając:

“Po przesłuchaniu, w którym uczestniczyli prawni przedstawiciele obu stron w kwietniu 2018 r., Sąd Najwyższy Hong Kongu stwierdził, że ten nakaz nie powinien zostać wydany, ponieważ został nieprawidłowo uzyskany i stanowi nadużycie procesu przez SCC. Na tej podstawie SCC została zobowiązana do zapłaty kosztów Zhao w związku z postępowaniem sądowym. “

Oświadczenie dodaje, że Zhao nie będzie już więcej komentować sytuacji.

Binance jest numerem jeden wśród giełd crypto o 24-godzinnym wolumenie obrotu na CoinMarketCap, raportując dzisiaj około 2,6 miliarda USD. Niedawno giełda ogłosiła, że ​​otworzy biuro na Malcie, po otrzymaniu zawiadomienia o jego niezarejestrowanym statusie w Japonii przez krajowy Urząd Nadzoru Finansowego.


REKLAMA