W Wyoming uchwalono 2 ustawy powiązane z kryptosferą i blockchain

Wyoming

Organ ustawodawczy stanu Wyoming zatwierdził podobno dwie ustawy, które mają na celu stworzenie środowiska prawnego sprzyjającego kryptowalutom i technologii blockchain.

Poinformowała o tym przewodnicząca Koalicji Blockchain Wyoming, Caitlin Long, w dwóch tweetach opublikowanych 10 i 11 stycznia.

Przynajmniej na razie, tylko jeden projekt ustawy – House Bill 62 – został oficjalnie zatwierdzony. Oficjalny status drugiego projektu ustawy – House Bill 57 – nie został jeszcze zaktualizowany. Jednakże, jak twierdzi Long w tweecie, House Bill 57 również przeszła jednogłośnie.

Ustawa House Bill 62, zatytułowana “Nowelizacja aktu własności tokenów użytkowych” ma znaczenie przy ustanawianiu nowej klasy aktywów. Według zapisów w niej zawartych, wspomniane żetony nie wymagają specjalnego zwolnienia z federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych. Ustawa wyjaśnia, że:

“Otwarte tokeny blockchain objęte ustawą nie są papierami wartościowymi, ponieważ osoba, której sprzedano otwarty żeton blockchain nie może otrzymać płatności gotówkowej ani udziału w zyskach od dewelopera lub firmy.”

House Bill 57 zatytułowano “Financial Technology Sandbox”. Dokument traktuje o potrzebie utworzenia “piaskownicy” – nadzorowanego i elastycznego środowiska testowego. Środowisko miałoby zapewnić zwolnienie z niektórych ustaw i przepisów, które mogłyby utrudnić wprowadzanie innowacji. Jego utworzenie ma na celu przyciągnięcie twórców nowych produktów i usług finansowych.

Kontynuacja wcześniejszych działań

Władze stanu Wyoming od dawna działają w kierunku “otworzenia” stanu na rozwijający się sektor gospodarki. Na początku 2018r. przyjęto projekt ustawy House Bill 70, łagodzący przepisy dotyczące papierów wartościowych i transferów pieniężnych w stosunku do określony tokenów oferowanych w formie ICO. Odrębnę ustawę, zwalniająca kryptowaluty z opodatkowania, przyjęto w lutym zeszłego roku.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi