Władze japońskie przygotowują się do rozprawienia się z giełdą kryptowalut.

Władze japońskie przygotowują się do rozprawienia się z giełdą kryptowalut poprzez wydanie “kilku zawiadomień o karach administracyjnych” kilku osobom i zawieszenie innych od prowadzenia działalności gospodarczej.

Posunięcie, które nastąpiło kilka tygodni po włamaniu do japońskiej kryptowalutowej Coincheck, jest odpowiedzią na agencję Financial Services Agency w kraju, która odkrywa problemy z procedurami ochrony klientów i przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, informuje Nikkei.

W szczególności Nikkei informuje, że kilka giełd miało wadliwe procesy, co oznacza, że ​​mogą one dopuszczać pranie pieniędzy lub nie zapewniać bezpieczeństwa środków klientów.

Nie jest jasne, jakie dokładnie będą kary, a które giełdy otrzymają zawiadomienia, według agencji Reuters.

W związku z tym Coincheck prawdopodobnie otrzyma powiadomienie o podniesieniu standardów swojego systemu, oświadczył Nikkei, i będzie to drugi raz.

FSA badał wymiany w celu oceny metod zarządzania ryzykiem i kryptowalut w ciągu ostatnich kilku tygodni, ale wyniki tych badań nie zostały ujawnione.

Regulator analizował zarówno licencjonowane, jak i nielicencjonowane giełdy, prosząc ich o samoopisanie swoich protokołów bezpieczeństwa. W ubiegłym miesiącu sprawdzono 15 nielicencjonowanych giełd, zgodnie z wcześniejszym zgłoszeniem.

Wysiłki FSA zmierzające do bardziej rygorystycznej regulacji japońskich giełd kryptowalut zaczęły się po tym, jak Coincheck przyznał się do utraty około 500 milionów tokenów NEM ze swoich cyfrowych portfeli.

Przed włamaniem Coincheck działał jako nielicencjonowana giełda.


REKLAMA