Większość inwestorów TON podobno decyduje się na rezygnację z 72% zwrotu

Według doniesień tylko niewielu inwestorów TON chce wesprzeć Telegram i czekać na zwrot 110% do kwietnia 2021 roku po oficjalnym rozwiązaniu TON.

12 maja Telegram oficjalnie zakończył zaangażowanie w planowany projekt blockchain, Telegram Open Network i odpowiadający mu token GRAM. Najwyraźniej Telegram, kończąc swoją długotrwałą legalną bitwę z organami regulacyjnymi Stanów Zjednoczonych, nadal musi rozwiązać 1,7 miliarda dolarów zebranych w pierwszej ofercie monet, czyli ICO, w 2018 roku.

Przed rezygnacją z trudnego projektu TON CEO i założyciel Telegramu Pavel Durov wprowadził program refundacji, oferując inwestorom TON dwie możliwości – natychmiastowy zwrot 72% lub zwrot 110% w ciągu 12 miesięcy.

Według raportu Forbes Rosja z 16 maja, większość inwestorów w TON rzekomo zdecydowała się jak najszybciej odzyskać pieniądze, wybierając opcję 72%. Disruptive Era Fund, jeden z największych inwestorów TON, podobno powiedział, że ponad 80% inwestorów funduszu przygotowuje się do wycofania się z projektu i uzyskania zwrotu pieniędzy.

Disruptive Era Fund, który podobno zainwestował ponad 70 milionów USD, dodał, że najwyraźniej większość inwestorów TON zdecydowała się na tę opcję. Decyzje nie zostały jeszcze sfinalizowane, rzecznik funduszu powiedział Forbesowi.

Inwestorzy decydują się na rezygnację z powodu obaw o potencjalne pozwy sądowe z USA
Wielu innych inwestorów TON zdecydowało się również na opcję natychmiastowego zwrotu. Egor Vinogradov, CEO Sun Crypto Management, podobno powiedział, że „wszyscy” w jego kręgu zdecydowali się wziąć 72%.

Jak informowano, niektórzy inwestorzy otrzymali do tej pory zwrot kosztów. Anatolij Knyazev, dyrektor wykonawczy firmy inwestycyjnej Exante i inwestor TON, podobno ujawnił, że Telegram zwrócił już 72% ich inwestycji.

Knyazev dodał, że Telegram nie próbował zmusić inwestorów TON do pozostania w projekcie. Zaznaczył, że decyzja opiera się głównie na obawach dotyczących potencjalnych pozwów inwestorów amerykańskich.

Według danych Forbesa amerykańscy inwestorzy wygenerowali 424,5 mln USD w 1,7 mld USD TON. Całkowita liczba inwestorów TON wyniosła 175 podmiotów, przy czym 39 inwestorów pochodzi z USA. Jak donosi Cointelegraph, amerykańscy inwestorzy TON nie kwalifikują się do opcji zwrotu w wysokości 110%. Wynika to z „niepewnej postawy organów regulacyjnych w Stanach Zjednoczonych”.

Podczas gdy większość inwestorów TON najwyraźniej przygotowuje się do rezygnacji z 75% refundacji, niektórzy inwestorzy nie podjęli dotychczas decyzji. David Yakobashvili, współzałożyciel Wimm-Bill-Dann Foods, zainwestował 60 milionów dolarów. Podobno powiedział, że nadal negocjuje możliwości pożyczki z Telegramem, pomimo formalnego terminu 15 maja.

Nadal jest kilku inwestorów, którzy chcą wesprzeć Telegram i czekać na zwrot w wysokości 110% w kwietniu 2021 roku. Sergey Solonin, współzałożyciel grupy Qiwi i inwestor TON w wysokości 17 milionów dolarów, postanowił wznowić swoją inwestycję jako pożyczkę na Telegram.


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com