Wieczorny Temat : Rosja nigdy nie włączy Bitcoina do swojej gospodarki.

Na pierwszym rosyjskim Narodowym Forum Młodzieży Dumy, Nikołaj Nikiforow powiedział, że choć Bitcoin ma pozostać poza prawem, przyjęcie technologii Blockchain jest całkowicie możliwe.

Komentarze dodają jeszcze większej niejasności już i tak mylącej postawie rosyjskich prawodawców do Bitcoina i kryptowalut. Wielu wyższych rangą wyraziło swoje sprzeczne poglądy na temat tego, jak Rosja będzie traktować pojawiające się zjawisko finansowe, a niektórzy twierdzą, że całkowity zakaz jest nieunikniony.

W zeszłym tygodniu popularna sieć udostępniania treści społecznościowych Golos została zablokowana przez Roskomnadzor na siedem dni z powodu między innymi naruszeń prywatności danych, co programiści próbują kwestionować w sądzie.

W tym samym czasie Kreml ogłosił, że w tym roku ma zamiar podbić rynek wydobycia Bitcoinów, wkładając miliony dolarów, by odebrać Chinom pozycję lidera. Będzie również regulować wydobycie do lipca przyszłego roku. Blockchain od zawsze radził sobie znacznie lepiej w Rosji, a ostatnie odgłosy z Moskwy tylko podkreśliły zainteresowanie jego różnymi zastosowaniami.


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com