Wieczorny Temat : Blockchain pomoże w zwalczaniu handlu dziećmi.

Żeby porozmawiać o możliwych rozwiązaniach opartych o technologię Blockchain, eksperci ds. identyfikacji cyfrowej z U.N. Office for Project Services (UNOPS),wzięli udział w spotkaniu w stolicy Mołdawii, Kiszyniowie. Spotkanie to odbyło się w tym tygodniu

Według oficjalnego dokumentu brak oficjalnych dokumentów tożsamości sprawia, iż ​​dzieci z obszarów wiejskich, słabo zaludnionych są w szczególności  narażone na przemyt, a fałszywe dowody tożsamości są wykorzystywane w celu przekraczania granic.

Reuters cytuje Yoshiyuki Yamamoto, specjalnego doradcę UNOPS ds. Blockchain, który uważa, że ta technologia może zostać wykorzystana do zapewnienia niezmiennych, nieodtwarzalnych cyfrowych identyfikatorów dziecią na podstawie danych biometrycznych.

W tym tygodniu U.N. ogłosiła partnerstwo z World Identity Network (WIN) w celu uruchomienia pilotażowego programu blockchain służącemu ochronie dzieci przed nielegalnym handlem.

Zgodnie z niedawną klasyfikacją krajów pod względem handlu ludźmi przez Departament Stanu USA, Mołdawia została zdegradowana do poziomu 2


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com