Wieczorny News : ETHEREUM (ETH) Bije rekord ilości transakcji.

Od wdrożenia Byzantium minęło już kilka dni. Większość osób związanych ze społecznością zareagowała pozytywnie na sprawnie wprowadzonego hardforka. 17 października sieć Ethereum dokonała 505,611 transakcji, ustanawiając nowy rekord, większy od poprzedniego o około 5000.

Sieć Ethereum w tym momencie potrafi potwierdzać transakcję w ciągu 15 sekund, oznacza to, że stała się najszybszym zdecentralizowanym, publicznym blockchainem.

W momencie pobijania kolejnych rekordów w liczbie i czasie realizowania transakcji, warto również pamiętać o tym, jak bardzo niskie opłaty oferuje Ethereum. Koszt transferu to wyłącznie 0.006$, a koszt potwierdzenia 0.001$. Są mniejsze niż wartość jednocentowej monety! Jest to pierwszy moment w historii, kiedy tak wiele transakcji jest realizowanych tak szybko przy tak małych opłatach. Nie wiadomo jednak, jak długo ten stan się utrzyma.

Przed zespołem deweloperów, na czele z Vitalikiem Buterinem,który jest twórcą Ethereum, czeka teraz wiele wyzwań związanych ze stałym podnoszeniem wydajności sieci. Na więcej szczegółów dotyczących pracy zespołu trzeba będzie poczekać do Devcon3, jednak póki co plany zakładają  częstsze zwiększanie limitu transakcji, ale o mniejsze wartości.Wszystko wskazuje na to, że dalszy rozwój sieci będzie uzależniony od oryginalnej idei, która przyświecała projektowi. Praktyczne korzystanie z ETH ma być przede wszystkim szybkie, tanie i ogólnodostępne.


REKLAMA