Co raz więcej inżynierów z Doliny Krzemowej odchodzi do blockchainowych start-upów

blockchain

Wielu programistów z Doliny Krzemowej rezygnuje z pracy w firmach takich jak Facebook i Google, aby spełniać się zawodowo. Gdzie? W przestrzeni blockchain.

W poszukiwaniu lepszej przyszłości

Wyobraź sobie, że dostajesz pracę w jednej z firm takich jak Apple, Google czy Facebook… no ba, spełnienie marzeń wielu programistów. Ale nie wszystkich. Wielu z nich opuszcza obecnie, jakby się wydawało, te pożądane stanowiska, aby pracować w sektorze blockchain.

W Forbes pojawił się artykuł, który opowiada historię Maksymiliana Wanga. 28-letni twórca oprogramowania odszedł z Facebooka, aby założyć giełdę kryptowalutową o nazwie Bgogo. Obecnie pełni funkcję dyrektora generalnego start-upu blockchain. Sam Wang opisał swoje przejście następująco:

“Inżynierowie są bardzo prostolinijni: dajesz nam zadanie i znajdujemy na to rozwiązanie, poświęcając na to cały nasz czas […]”

Blockchain to przynęta

Wang dowiedział się o technologii blockchain na początku 2017 roku. Spędzał kupę czasu na czytaniu rozmaitej dokumentacji na temat tejże technologii… oczywiście podczas normalnego dnia pracy w Facebook. Jego zdaniem koledzy z pracy nie traktowali go poważnie, gdy z podekscytowaniem mówił im o blockchainie.

“Wszyscy uważali, że to scam. Nikt nie wierzył w to, co mówię. “

Jednakże, punkt widzenia zmieniał się wraz z wzrostami na rynkach kryptowalutowych. Według Wanga, na początku nowego roku niemal każdy mówił o rozwijającym się przemyśle blockchain. On sam zdał sobie sprawę z potencjału branży, gdy zobaczył wzrost w portfelu krypto o równowartości jego rocznej pensji. Jak wspomniał:

“Najtrudniejsze było zastanowienie się jak to wszystko ugryźć tuż po tym, jak zobaczyłeś możliwość zarobienia ogromnych pieniędzy.”

“Równie trudne było to, że […] trzeba było powrócić do rzeczywistości i starać się skupić na swojej pracy.”

Silne przekonanie, że giełdy kryptowalutowe staną się bankami przyszłości, skłoniło Wanga do porzucenia pracy i oraz działania nad budowaniem Bgogo. Wang chce, aby Bgogo stał się najlepszą platformą kryptograficzną w przyszłości –  odpowiednikiem JP Morgan Chase w blockchain.

Można przytoczyć wiele innych osobistości, które podjęły podobne kroki. Qi Zhou, wcześniej zatrudniony przez Facebooka i Google, to kolejny inżynier, który porzucił pracę, aby rozpocząć pracę nad projektem QuarkChain.

Yang Liu, partner i główny technolog w Spark Digital Capital, uważa, że proces jest obustronny – nie tylko programiści szukają lepszej posady – inwestorzy również preferują talenty pochodzące od wielkich gigantów z sektora technologicznego. Według Liu, posiadanie znanych osobistości zwiększa wiarygodność start-upów.


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com