Wiadomość dnia : Znana data wdrożenia Byzantium.

Kod Go Ethereum (Geth) oficjalnie podaje datę hark forka na blok o numerze 4.370.000, datę ustaloną już wcześniej przez programistów podczas dyskusji prowadzonej w dniu 22 września. Dzięki nowemu wydaniu Geth, sieć zbliża się do wdrożenia pierwszej z dwóch części aktualizacji Metropolis.Geth, który jest prowadzony przez programistów zatrudnionych przez Ethereum Foundation (szwajcarska organizacja non-profit, która zarządza rozwojem Ethereum w szerszym gronie), odpowiada za około 69 procent wszystkich węzłów Ethereum, zgodnie z danymi z portalu Ethernodes.org.Jeśli czas bloku będzie się utrzymywał do tego czasu na tym samym poziomie spowoduje to, że 17 października zostanie wdrożony hard fork.

Każdy, kto prowadzi węzeł Ethereum z Geth, proszony jest o zaktualizowanie swojego oprogramowania, aby “zapewnić płynne przejście”.

W artykule na Reddit, towarzyszącym publikacji, deweloper Peter Szilágyi doradził użytkownikom węzłów zaktualizowanie ich oprogramowania przynajmniej tydzień przed wprowadzeniem aktualizacji. Inne oprogramowania, np. Mist, otrzymają aktualizacje w nadchodzących dniach.Jak wcześniej opisywano, nadchodzący hard fork, który jest pierwszą częścią większego uaktualnienia planowanego na platformie, będzie wyposażony w wiele ulepszeń, w tym zwiększoną szybkość i zwiększone bezpieczeństwo. Pewne zmiany mogą również utorować drogę do zwiększenia prywatności w sieci Blockchain.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi