Wiadomość dnia : Witamy Byzantium .

Jest to już piąty Ethereum hardfork. 16 października, wraz z wydobyciem bloku nr 4,370,000 wprowadzona została pierwsza część tej aktualizacji – Byzantium.

Byzantium wprowadza nowe rozwiązania w zakresie anonimowości dokonywanych transakcji, zwiększenia bezpieczeństwa oraz trudności wydobycia Etheru.

O pomyślnym przeprowadzeniu aktualizacji na swoim profilu na portalu Tweeter poinformował 23-letni twórca ETH.  Vitalik Buterin. Razem z resztą programistów Parity, wspólnie świętowali udany proces wdrożenia Byzantium.

Mimo zmniejszenia zysków z wydobycia Etheru, większość społeczności skupionej wokół kryptowaluty podeszła do zaproponowanych zmian bardzo pozytywnie. Internauci reagując na informacje od deweloperów wyrażali swoje poparcie dla kolejnego, piątego już hardforka, a także sprawnej pracy całego zespołu.

Kurs Ethereum na giełdach jest stabilny. Mimo kolejnej dużej aktualizacji, nie odnotowano spadków. Warto przypomnieć, że Byzantium to dopiero pierwsza część aktualizacji do Metropolis. Na rok 2018 przewidziana jest jej druga część, nazwana Constantinople. Będzie to już szósty hardfork w historii Ethereum.


REKLAMA