Wiadomość Dnia : Odliczanie do startu Bitcoin Gold.

Polskie giełdy, które zdecydowały się na wsparcie dla Bitcoin Gold to Abucoins, Beatcoin i Bitbay.

Już niedługo bo na 12 listopada zapowiedziano oficjalny start Bitcoin Gold! Pomimo trudnych początków, wszystko wskazuje na to, że projekt zostanie pomyślnie wprowadzony w życie. W tym dniu użytkownicy będą mogli zacząć przeprowadzać transakcje, oraz wydobywać Bitcoin Gold przy pomocy kart graficznych. Dobre wieści sprawiły, że wycena futures Bitcoin Gold wzrosła od wczorajszego wieczora o 30%.

Hard fork BTG wzbudzał, wiele kontrowersji. Mimo tego, że zapowiadany był jako „przyjazny” fork, pojawiało się bardzo dużo wątpliwości, zarówno od strony technicznej jak i etycznej. Sam podział został przeprowadzony 23 października i posiadacze BTC teoretycznie otrzymali w tym czasie równą ilość Bitcoin Gold. Nie sposób było jednak faktycznie operować otrzymanymi środkami ponieważ nie został uruchomiony blockchain nowej kryptowaluty. Dodatkowo wystąpiły inne poważne problemy, takie jak m.in. brak oficjalnego portfela, niezaimplementowana ochrona przez wielokrotnym wydawaniem (replay protection) czy niegotowy system proof of work. Kontrowersyjne okazało się również zarezerwowania sobie przez twórców prawa do wstępnego wydobycia (premine) 100 000 BTG.

Na przełomie ostatnich dni zespół deweloperski pomyślnie przeprowadził wiele zmian i usprawnień oraz uruchomiony został testnet. Według twórców, testowe wydobycie pozwoliło giełdom, poolom, twórcom portfeli i dostawcom usług na wdrożenie wsparcia dla nowej kryptowaluty. Deweloperzy w artykule na swoim blogu podziękowali  górnikom, którzy udostępnili swoją moc obliczeniową do testów, oraz dostawcom usług. Przeprowadzone prace mają zapewnić w pełni funkcjonalny ekosystem w momencie oficjalnego uruchomienia sieci Bitcoin Gold.

Dnia 12 listopada o godzinie 20 polskiego czasu na stronie projektu udostępniony ma zostać klient full node BTG. Start Bitcoin Gold ma umożliwić giełdom i portfelom dokonywanie wpłat, wypłat i wymian (o ile będą na to gotowe). Wtedy rozpocznie się również kopanie nowej kryptowaluty zarówno przez poole wydobywcze, oraz pojedynczych użytkowników. Zdaniem twórców, rezultaty ich prac są dowodem, że ”przyjazny fork” może doprowadzić do powstania zdrowej, nowej krypto-społeczności.

 


REKLAMA