Wiadomość dnia : Indie chcą zablokować kryptowaluty.

Bank Rezerw Indii (RBI), który pełni funkcję Banku Centralnego, ogłosił plan wprowadzenia zakazu używania wirtualnych walut jako formy płatności obowiązujący w całym kraju. Pozwolił jednak na wsparcie dla technologii blockchain. Na konferencji, która odbyła się w Mumbaju 6 listopada 2017 r. Dyrektor wykonawczy RBI, S Ganesh Kumar, sugerował, że cyfrowe waluty, takie jak Bitcoin i Ethereum, nie będą mogły być legalnie używane na terenie całego kraju. Bardzo możliwe, że do obecnego stanowiska przyczyniło się aresztowanie dwóch osób, które rozprowadzały narkotyki w Delhi. Mieli oni wejść w ich posiadanie przy użyciu BTC.

Pomimo odrzucenia kryptowalut, Bank Centralny wydaje się dostrzegać potencjał drzemiący w technologii Blockchain. W swoich wypowiedziach Kumar stwierdził, że ta technologia wykazuje ogromny potencjał w sektorze finansowym. Kilka banków w Indiach, takich jak : ICICI Bank, Kotak Mahindra Bank i Axis Bank już teraz używa łańcucha bloków w działaniach np takich jak transakcje zagraniczne i przekazy międzynarodowe.

Rynek kryptowalut w Indiach stanowi niewielką część sektora finansów. Waluty cyfrowe są wykorzystywane głównie jako opcja inwestycyjna. Bitcoin akceptowany jest jako forma płatności tylko w kilku restauracjach, a nieliczne giełdy kryptowalut pozwalają użytkownikom korzystać z walut cyfrowych jako płatności za książki lub bilety do kina.

Osoby związane z handlem walutami cyfrowymi zapowiadają, że podejmą próbę douczenia rządu w zakresie kryptowalut i spróbują uniemożliwić ich zablokowanie.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe