Wiadomość dnia : Witamy AbuCoins na scenie .

W ostatnim czasie wiele dzieje się na naszej krajowej  scenie giełd kryptowalut. Kiedy Bitbay przygotowuje się do wprowadzenia długo wyczekiwanej aktualizacji BitBay 3.0, na rynku byliśmy świadkami narodzin nowego gracza,oczywiście chodzi nam o AbuCoins.

Czym jest AbuCoins?.

AbuCoins to polska spółka z globalnymi aspiracjami.Która tydzień temu miała swoją premierę podczas której 50 szczęśliwców otrzymało 50 zł przy rejestracji. Dzisiaj firma realizuje pierwszą obietnicę – wprowadzenie polskiej wersji językowej.Pomimo, że pierwszego dnia giełda wystartowała jedynie w angielskiej odsłonie, to założyciele firmy podkreślali, że dodanie wersji w języku polskim musi nastąpić również szybko. Jak udało nam się ustalić poprzez rozmowę z Tomaszem Kierskim, Product Managerem w AbuCoins, niedawno  wprowadzono aktualizację z możliwością dokonywania przelewów na giełdę w PLN wraz z polską wersją językową strony.Efektem planowanych zmian jest pojawienie się rynku BTC/PLN. Handlowanie na giełdzie dla posiadaczy złotówek powinno stać się jeszcze łatwiejsze. Na ten moment Bitcoin będzie jedyną kryptowalutą trade’owaną w parze z polską walutą. Chcąc kupić inne kryptowaluty, musimy pierw złotówki zamienić na BTC, a następnie  BTC na jeden z 14 obecnie dostępnych tzw: altcoinów.

Jak mówi Product Menager firmy AbuCoins – “Zdecydowaliśmy się na taki ruch, ponieważ dzięki temu szybciej uzyskamy większą płynność między parami”,dodaje Kierski.Założyciele obiecują niskie marże na rynku wymieniając ETH do BTC giełda pobiera 0% marży (maker) oraz 0.1% (taker), a przy parze BTC do PLN będzie to 0% (maker) oraz 0.25% (taker). Bitbay jako lider rynku może być spokojnym, zważywszy na ogromną ilość posiadanych klientów oraz nadchodzącą wersję 3.0. AbuCoins zapowiada dodawanie co tydzień jednej nowej kryptowaluty do swojej oferty. Czas pokaże, czy będą w stanie utrzymać tak dynamiczne tempo rozwoju.


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty