WIADOMOŚĆ DNIA : JOHN MCAFEE ODPOWIADA NA ARGUMENTY JAMIEGO DYMONA, PREZESA JPMORGAN.

John McAfee w skrócie , kontrowersyjny milioner i twórca jednego z najpopularniejszych systemów antywirusowych postanowił odpowiedzieć Jamiemu Dimonsowi, prezesowi JPMorgan na argumenty, które przywołał, wypowiadając się na wtorkowej konferencji na temat Bitcoina.Milioner  wziął udział się w znanym programie Fast Money, prowadzonym przez stację CNBC. Swój wywiad rozpoczął od wyrażenia szacunku w stosunku do Jamiego Dimonsona, ze względu na piastowaną przez niego pozycję. Stwierdził on, że osoby, które utrzymują się na tak wysokich stanowiskach, ”nie są idiotami.”

Kontrowersyjny milioner przyznaje, że zajmuje się kopaniem Bitcoinów, a koszt wytworzenia jednego Bitcoina przekracza 1000$. Następnie J.McAfee przechodzi do , zadawania  pytań, jaki w takim razie jest koszt wytworzenia jednego Dolara Amerykańkiego?. John kontynuuje twierdząc, że jest on niemalże równy kosztowi zakupu papieru potrzebnego do wydruku pieniądza.

,,A więc, która waluta nie ma pokrycia? Górnicy do wytworzenia jednego Bitcoina potrzebują użyć ogromnych mocy obliczeniowych oraz znacznych ilości prądu, nazywa się to proof-of-work”

John stwierdza, że Bitcoin konsekwentnie rośnie i jest w coraz większym stopniu wykorzystywany, co zapewnia mu realną wartość. Jest to całkowicie normalne, że czasami jego cena wzrasta, a innym razem spada. Dotyczy to praktycznie wszystkich nowych technologii. “Z pewnością nie można go nazwać oszustwem” – dodaje McAfee.


REKLAMA