Wiadomość dnia : Departament Skarbu USA walczy z nielegalnym wykorzystywaniem Bitcoina.

Technologia na której oparty jest Bitcoin stanowi wsparcie w finansowaniu przestępstw. To słowa Amerykańskiej agencji DEA, oraz brytyjskiej narodowej agencji do spraw przestępstw. Do tej listy można dołączyć Departament Skarbu USA. Ponieważ organizacja planuje przeprowadzić dochodzenie w sprawie nielegalnego użycia najpopularniejszej kryptowaluty – Bitcoina.

Steven Mnuchin (Sekretarz Departamentu Skarbu USA) podczas wywiadu z z Yahoo Finance ogłosił, że organizacja będzie przeprowadzać badanie o Bitcoinie i jego nielegalnych użyciach. Dodał, że rzekome nielegalne użycie Bitcoina powinno być dokładnie zbadane, aby upewnić się że cały dark web nie jest w ten sposób finansowy.

Przed zarządzeniem nowego sekretarza, Departament Skarbu USA przeprowadził audyt Sieci ds. ścigania przestępstw finansowych (FinCEN), by ustalić w jaki sposób FinCEN identyfikuje, priorytetyzuje, oraz odnosi się do ryzyka prania ”brudnych” pieniędzy i finansowania terroryzmu poprzez kryptowaluty. Kwestie związane z nielegalnym użyciem Bitcoina są omawiane również z międzynarodowymi odpowiednikami agencji. Istnieją plany, aby przeprowadzać dużo bardziej skrupulatne kontrole firm, które mają styczność z Bitcoinem. Ich celem ma być sprawdzenie czy w pełni dostosowują się do wymagań postawionych przez regulacje dotyczące walki z praniem brudnych pieniędzy.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi