Wiadomość Dnia : Bądź czujny,strzeż swoich kryptowalut.

Księga Blockchain jest nie do złamania zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom i nie ma centralnego organu, który mógłby ją złamać. Jednak nadal istnieje wiele zagrożeń na giełdach, gdzie często triumfują hakerzy. Niektóre kryptowaluty znikały z kont i często nie podlega to nadzorowi regulacyjnemu.

Najbardziej znanym hakerem Bitcoina jest Mt. Gox, który miał tak duży wpływ na kryptowalutę, że przez długi okres czasu, mnóstwo ludzi traciło miliony dolarów, a ze względu na jego zdecentralizowaną naturę nie było wiele szans na ratunek. Wielu z tych osób, których dotknęły kradzieże, domagały się roszczeń. Jednak niewielka jest szansa na odzyskanie utraconych pieniędzy.

Mt Gox jest w trakcie procesów karnych, jednak prawdopodobnie nie zakończył hakerskiej kariery. Pojawiają się doniesienia, że prawie co tydzień udaje mu się włamywać na konta kolejnych użytkowników.

Organy i ustawodawcy próbują chronić obywateli, ale nie jest to łatwa sprawa. W lipcu amerykański federalny sędzia na Florydzie, nakazał Paulowi Vernonowi, właścicielowi upadłej, amerykańskiej giełdy Cryptsy, zapłacić 8,2 miliona dolarów swoim klientom. Sędzia orzekł, że skradziono ponad 13 tysięcy Bitcoinów.W kryptowalutach nadal istnieje wiele luk prawnych i policja ma sporo pracy. Jednak ze względu na rosnącą popularność tego tematu, rządy coraz częściej regulują waluty cyfrowe, a programiści wprowadzają coraz lepsze i bardziej skuteczne zabezpieczenia.


REKLAMA