Wiadomość dnia : Aż 10 000 OSÓB CHCE WPROWADZENIA PŁATNOŚCI BTC I LTC DO AMAZON!

Pomimo, że płatności za pomocą kryptowalut w tym momencie mają spore ograniczenia, ale  liczba ich zwolenników rośnie z dnia na dzień. Petycja za wprowadzeniem płatności za pośrednictwem Bitcoina oraz Litecoina w Amazon uzyskała już ponad 10 000 podpisów!

Twórca petycji Col. Neil Armstrong Sanders wskazuje, że taka decyzja nie tylko ułatwiła by zakupy klientom, ale przede wszystkim ukazała firmę jako lidera innowacji w branży. Jak podaje expandedramblings.com 80% klientów Amazon z USA dokonuje co najmniej jednego zakupu miesięcznie, co pozwoliło firmie zanotować przychód ponad 6,4 milarda dolarów od posiadaczy pakietu premium.Pomimo zgłaszanego zapotrzebowania na wprowadzenie nowej metody płatności, jej implementacja może zająć trochę czasu. Największą przeszkodą  jest wysoka fluktuacja wartości kryptowalut. Cena Bitcoina w poprzednim miesiącu potrafiła spaść z ponad $3800 do niespełna $3000 w przeciągu kilkunastu godzin. Obrót takim aktywem niesie ze sobą wysokie ryzyko.

W połowie sierpnia James Altucher, doniósł, że Amazon planuje ogłosić wprowadzenie płatności Bitcoinemna swojej konferencji w połowie października. Wiele osób zaprzeczyło tym doniesieniom.W tym momencie nic nie wskazuje na to, żeby Amazon spojrzał przychylnym okiem na petycje. Jednak w Japonii można znaleźć wiele przykładów sklepów korzystających z płatność za pomocą kryptowalut.

W kraju kwitnącej wiśni, ponad 260 000 kupców i sprzedawców detalicznych akceptuje transakcję za pomocą Bitcoina. Na początku 2016 roku, władze Japonii uznały Bitcoina za legalną walutę, co ułatwiło jej adopcję na dalekim wschodzie. Coraz więcej instytucji oraz państw akceptuje płatności kryptowalutami, a więc ich wzrost popularności w sektorze e-commerce wydaje się tylko kwestią czasu.


REKLAMA