Western Union gotowe na przyjęcie kryptowalut

Western Union

Rozpoznawalna na całym świecie firma zajmująca się przekazami pieniężnymi – Western Union – twierdzi, iż bacznie obserwuje tempo globalnej adaptacji kryptowalut.

Jak twierdzą reprezentanci firmy, przedsiębiorstwo jest gotowe do dodania kryptowalut jako opcji płatności. Według prezydenta przedsiębiorstwa, Odilona Almeidy integracja kryptowalut nie jest zadaniem szczególnie trudnym.

“Myślę, że każda kryptowaluta może stać się kolejną walutą/aktywem wymienianym między ludźmi a firmami na całym świecie.”

Odpowiedni gracz do “wielkiego” zadania

Western Union aktywnie testuje technologię płatności transgranicznych firmy Ripple od 2015 roku. Według informacji testy te nadal trwają. Pomimo słabych wstępnych wyników, CEO Hikmet Ersek zastrzegł, że testy xRapid były przedwczesne i “nieduże”, co uniemożliwia wyciągnięcie ostatecznych wniosków.

Firma spodziewa się, że integracja technologii blockchain i kryptowalut będzie przebiegać płynnie. Jako ogromna platforma do globalnego przepływu pieniędzy, Western Union może stać się jednym z pierwszych znaczących graczy w rozwijającym się sektorze kryptowalutowym.


REKLAMA