Wenezuelczycy będą mogli kupować domy za kryptowalutę państwową.

Wenezuelczycy będą mogli kupować domy i inne nieruchomości z nową kryptowalutą krajową. Oferty nieruchomości w petro zostaną zatwierdzone w kwietniu, ogłosił prezydent Maduro. Rząd sfinansuje także budowę 230 000 nowych domów, korzystając ze środków pochodzących z przedsprzedażowego krypto-ropy naftowej.

Cztery strefy ekonomiczne akceptujące płatności petro

Wszyscy obywatele i osoby prawne w Wenezueli mogą teraz kupić krajową krypto-walutę za pośrednictwem swojej strony internetowej, a wkrótce będą mogli również wydać swoje petros. Sprzedaż nieruchomości w kryptoogrodzie będzie dostępna od 20 kwietnia, powiedział Nicolás Maduro.

Prezydent Wenezueli ujawnił również, że władze stworzą cztery specjalne i wyłączne strefy ekonomiczne, aby stymulować obieg petro. Będą one zlokalizowane w Los Roques, Paraguaná, Ureña i na wyspie Margarita. Towary i usługi będą tam wyceniane w nowej kryptowalutach wydanych przez rząd.

W zeszłym miesiącu Maduro upoważniło wszystkie banki oszczędnościowe w kraju do korzystania z petro, jak donosiła strona News.Bitcoin.com. Maduro później powiedział, że wszystkie instytucje państwowe zaangażowane w wymianę walut zostały poinstruowane, aby zrobiły to samo.

Maduro ogłosił, że ponad 200 000 zamówień ze 133 krajów zostało złożonych w ciągu 30 dni od wstępnej sprzedaży petro. Prezedent powiedział lokalnej telewizji,że suma zamówień wynosi 5,25 miliardów USD, powiedział również, że petros można teraz kupować za pomocą takich walut, jak rosyjskie ruble, chiński yuan, turecka lira i euro, a także kryptowaluty takie jak bitcoin, ethereum i NEM.

Trzy miliony domów do wybudowania z Petro

Na początku tego tygodnia głowa państwa Wenezueli powiedziała, że ​​82,5 miliona petros zostało sprzedanych od czasu wprowadzenia w lutym kryptowaluty narodowej. Socjalistyczny rząd w Caracas zamierza wykorzystać część z 735 milionów dolarów zebranych z przedsprzedaży, by sfinansować budowę 236 000 nowych domów.

Władze planują zbudować w sumie 3 miliony mieszkań do 2019 r. W ramach Misji Wielkiego Budynku przeprowadzonej w 2011 r. Ich budowa zostanie sfinansowana ze środków pochodzących ze sprzedaży waluty. Oczekuje się, że dekret prezydenta przydzieli 14 000 hektarów gruntów należących do rządu na cel projektu.

Nicolás Maduro powtórzył swoje odrzucenie nowych sankcji nałożonych przez Biały Dom. Prezydent USA Donald Trump podpisał niedawno zarządzenie zakazujące obywatelom amerykańskim i osobom prawnym jakichkolwiek transakcji z wenezuelskimi kryptowalutami.

“Wenezuela odrzuca środki przeciwko petro” – powiedział Maduro, dodając, że miały one zaszkodzić gospodarce kraju.

Wenezuela będzie również gospodarzem innego globalnego wydarzenia technologii blockchain i kryptowalut, poinformował prezes. Konferencja odbędzie się w połowie kwietnia w Caracas.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe