Wenezuela oficjalnie wyda Petro w przyszłym tygodniu

Petro Wenezuela

Wenezuelski rząd oświadcza, iż Petro, kontrowersyjna kryptowaluta “zabezpieczona” ropą naftową jest wreszcie gotowa do oficjalnego wydania na globalny rynek kryptowalut.

Rząd ma nadzieję, że Petro zyska na popularności, ponieważ jest częścią wysiłków na rzecz ratowania przeżartego inflacją systemu finansowego kraju. Niestety, obywatele Wenezueli nie wykazują zbytnio dużego zainteresowania używaniem państwowej kryptowaluty, głównie ze względu na strach przed inflacją. Nie pomagają nawet instrukcje rządowe, mówiące że wszyscy Wenezuelczycy powinni ją stosować.

“Wszyscy Wenezuelczycy będą mieli dostęp do Petro, a przez to do międzynarodowych zakupów … Narodowy Plan Implementacji Kryptoaktywów w Wenezueli będzie trwał 10 lat. To będzie epicentrum rozwoju nowej gospodarki w kraju.”

w powiedział wywiadzie prezydent Wenezueli, Nicolás Maduro.

Podczas gdy rząd próbuje narzucić wykorzystanie Petro wśród Wenezuelczyków, inne kryptowaluty, w szczególności Bitcoin i Dash, doświadczają tam boomu rynkowego. Według prezesa Dash Group, Ryana Taylora, kryptowaluta cieszy się ciągłym wzrostem adaptacji przez cały rok.

“Każdego miesiąca dostrzegamy [w Wenezueli, przyp.red] dziesiątki tysięcy pobrań portfeli… Na początku tego roku Wenezuela stała się naszym drugim rynkiem, wyprzedzając nawet Chiny i Rosję”.

Kryptowaluta z oparciem

Tymczasem, prezydent Maduro powiedział, że państwowa kryptowaluta nie wymaga wydobycia, ponieważ jest poparta substancjami wartościowymi, takimi jak bogate zasoby ropy w kraju czy kamienie szlachetne.

“Petro, w przeciwieństwie do innych cyfrowych walut, nie musi być wydobywany, ponieważ ma już wartość – jest chroniony wenezuelskim bogactwem naftowym i wydobywczym”

Wyraził także wielką radość, że kryptowaluta odegra kluczową rolę w skierowaniu systemu finansowego kraju po długiej walce z inflacją na właściwe tory. Jest głęboko przekonany, że Petro szybko zyska renomę i zostanie masowo zaadaptowane, aby pomóc w urzeczywistnieniu rządowego “programu naprawy ekonomii, wzrostu gospodarczego i poprawy dobrobytu”.

Oficjalne wydanie kryptowaluty w Wenezueli sprawi, że będzie to jedna z pierwszych kryptowalut posiadanych przez państwowy rząd. Wydanie ma również sprawdzić nieprawidłowości w systemie finansowym kraju, unicestwiając “mafie pieniężne”, a także pomóc Boliwarowi, państwowej walucie, w wydostaniu się z dołka.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe