Szwajcarski bank Vontobel rusza z uregulowanymi usługami krypto-depozytowymi

Vontobel

Ważna nota prasowa. Szwajcarski bank inwestycyjny Vontobel uruchamia usługi krypto-depozytowe dla banków i osób zarządzających aktywami.

Według raportów bank Vontobel jest trzecim co do wielkości dostawcą usług finansowych w Szwajcarii. Jego aktywa wyceniane są na ok. 110,3 miliarda franków szwajcarskich.

Pro bono crypto

Instytucja twierdzi, że jest pierwszym bankiem na świecie spełniającym wymagania regulatorów branży i pośredników finansowych. Nowe narzędzie, nazwane “Digital Asset Vault” pozwala bankom i zarządcom aktywów oferować klientom szereg usług związanych z sektorem kryptograficznych. Zgodnie z zapowiedziami, zasady działania Digital Asset Vault  są takie same jak w tradycyjnych klasach aktywów, zgodnych z zasadami bankowości. W celu ochrony zasobów cyfrowych użytkowników, bank łączy technologię sprzętowych modułów bezpieczeństwa (HSM) oraz własną infrastrukturę bankową.

Według doniesień bank już wcześniej działał pro-krypto, oferując klientom pożyczki dedykowane inwestowaniu w kryptowaluty. W 2017r. lokalne media poinformowały, że certyfikat Bitcoin Vontobel był najczęściej sprzedawanym produktem na największej europejskiej giełdzie papierów wartościowych – SIX Swiss Exchange.


REKLAMA