Vitalik Buterin ujawnił roadmap ETH 2.0

Współtwórca Ethereum, Vitalik Buterin ujawnił roadmap ETH 2.0 w tweecie 18 marca. Post obejmuje kolejne 5–10 lat rozwoju projektu.

W poście Vitalik podkreślił, że badania i rozwój będą kontynuowane niezależnie od ostatnich wyzwań. Ponadto zaznaczył, że aktualizacja systemu powinna nie powinna tworzyć strachu przed złożonością, zauważając, że wiele nadchodzących zmian rozwiąże wspomniane wcześniej problemy. Dodał, że:

„Dzielenie na kwadraty jako koniec historii” zapewnia, że ​​nie będzie potrzeby dalszego ulepszania tak dużego jak eth1 -> eth2; raczej od eth2 rzeczy będą znacznie bardziej przyrostowe. ”

We wpisie Vitalik spojrzał na ostatnie dwa lata rozwoju Ethereum. Stwierdził, że:

„Ogólnie rzecz biorąc, w ciągu ostatnich 2 lat nastąpiło solidne przejście od badań „niebieskiego nieba”, próbując zrozumieć, co jest potrzebne, do konkretnych badań i rozwoju, próbując zoptymalizować określone dane, które, jak wiemy, są możliwe do wdrożenia i je wdrożyć. ”

Niektórzy pozytywnie odpowiedzieli na ten post, stwierdzając, że nie mogą się doczekać dalszej ewolucji projektu. Jednak według mediów najpopularniejszym komentarzem było spekulacje na temat tego, w jaki sposób proponowany harmonogram rozwoju wpłynie na cenę ETH.

Źródło: Vitalik Tweet

Uruchomienie Ethereum 2.0 jest nadal planowane, pomimo niedawnej zmienności rynku
W ubiegłym miesiącu Vitalik powiedział, że głównym celem projektu w tym roku jest uruchomienie Fazy 0 ETH 2.0.

Jak wynika z analizy rynku Cointelegraph sprzed kilku dni, cena Etheru wzrosła z około 130 USD na początku roku do 274 USD w połowie lutego, co stanowi wzrost o 111%. Po ostatniej korekcie rynkowej cena Etheru spadła nawet do 86 USD. W czasie publikacji cena Etheru wzrosła do około 137 USD.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi