Visa kupuje firmę partnerską Ripple

Visa

Krótka nota prasowa. Globalny dostawca kart bankowych, przedsiębiorstwo Visa ogłosiło niedawno przejęcie firmy Earthport za kwotę 198 milionów funtów brytyjskich (GBP). Jest to kolejny krok giganta w stronę technologii blockchain.

Earthport – firma obsługująca płatności transgraniczne – jest od kilku lat klientem RippleNet i partnerem Ripple Labs. Obie firmy po raz pierwszy połączyły siły pod koniec 2014 roku – CEO Earthport postawił na “wydajność i szybkość” technologii Ripple.

“Rozszerzona usługa uprości oraz przyspieszy przyjęcie i wdrożenie DLT dla społeczności bankowej, umożliwiając bankom szybkie przejście do nowego świata płatności bez dodatkowych, poważnych inwestycji w infrastrukturę, zgodność lub wymagania operacyjne. Osiąga się to poprzez pełny dostęp do ekosystemu Ripple poprzez jedną umowę, pojedynczą integrację techniczną i pojedynczą relację usług.”

Działanie to jest korzyścią dla obydwu przedsiębiorstw – Earthport odnotowało w tym roku znaczne straty. Zakupienie firmy przez Visę ocaliło ją przed kolejnymi klęskami finansowymi. Visa zaś zyskała organ obsługujący wspomniane wcześniej płatności transgraniczne, co dla firmy jest sytuacją dość korzystną.

Visa to kolejna firma, która postanawia stawiać powolne kroki w strefie blockchain.


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty