Visa i IBM uruchomią system cyfrowej tożsamości, oparty na Blockchain

Visa

Według komunikatu prasowego opublikowanego 21 października, Visa przygotowuje swój system cyfrowej tożsamości oparty na blockchainie dla płatności transgranicznych do uruchomienia w pierwszym kwartale 2019 roku.

System B2B Connect zapewni oparte na blockchain rozwiązanie do cyfrowej tożsamości dla instytucji finansowych w celu bezpiecznego przetwarzania płatności transgranicznych. System rzekomo tokenizuje poufne dane biznesowe – takie jak dane bankowe i numery kont – nadając im unikalny identyfikator kryptograficzny, który będzie używany do transakcji na platformie.

Kevin Phalen, globalny szef w Visa Business Solutions, sugeruje, że system pomoże w zwalczaniu oszustów:

“Cyfrowa tożsamość B2B Connect znacznie zmniejsza szanse na oszustwa, które w przeciwnym razie mogłyby wystąpić w przypadku czeków, ACH i przelewów elektronicznych, a jednocześnie pomaga firmom zachować zgodność w ramach uregulowanego ekosystemu finansowego.”

Z technicznego punktu widzenia rozwiązanie to połączy ramy Hyperledger Fabric (hostowane przez Linux Foundation i opracowane przy użyciu danych wejściowych od IBM) z “najważniejszymi zasobami” Visa.

Jason Kelley, dyrektor generalny IBM Blockchain Services twierdzi, że jest to jeden z “największych przykładów tego, jak blockchain przekształca płatności”.

Według strony internetowej Visa, B2B Connect pierwsze testy przeszedł w 2017r. Jako pierwszych partnerów projektu wymieniano wtedy amerykański Commerce Bank, południowokoreański Shinhan Bank, Union Bank of Philippines i United Overseas Bank z siedzibą w Singapurze.


REKLAMA