Valve zapuszcza się do blockchain? Co oznacza to dla tej platformy?

Valve Corporation, znana z gier online Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2 i inne, myślała o dodatkowym zaangażowaniu graczy. Według pewnego znawcy, jednego z pracowników firmy, teraz aktywnie pracują nad aktualizacją własnego rynku gier Steam. Aktualizacja planuje śledzić osiągnięcia każdego gracza. Jeśli użytkownik, kupując grę, loguje się za pośrednictwem konta Valve, gigant gry zbiera dane o nim i śledzi jego osiągnięcia – ranking, zniżki na inne gry na platformie i tak dalej. Dzięki niemu firma ujawni naprawdę silnych graczy i będzie ich rozwijać jako graczy e-sportowych. Dlatego Valve chce nie tylko sprzedawać gry, ale także zapewniać cały cykl życia gracza.

Ale w jaki sposób zostanie wdrożona funkcjonalność platformy? Jednym z najbardziej możliwych sposobów jest wykorzystanie technologii blockchain.

Zapewni to zbieranie danych, przejrzystość wszystkich interakcji z użytkownikiem i ochronę przed atakami hakerów, które dotykają usług o takim poziomie popularności. Fakt, że aktualizacja jest przygotowywana w ten sposób, jest potwierdzony przez listę wolnych miejsc pracy na oficjalnej stronie internetowej firmy – są wśród nich między innymi deweloperzy i specjaliści blockchain.

Korporacja ogłosiła zamiar stworzenia nowego produktu z wykorzystaniem technologii blockchain już w 2015 roku. W 2017 roku okazało się, że rynek przestał akceptować bitcoiny. Było to spowodowane wysokimi opłatami transakcyjnymi. Być może sugeruje to, że praca nad własną kryptowalutą jest w toku.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi