USA: Członkowie Kongresu muszą ujawnić posiadanie krypto powyżej 1000 $.

Komisja Etyki amerykańskiej Izby Reprezentantów wydała memorandum, które zobowiązuje wszystkich Członków Izby do ujawnienia posiadanych przez nich kryptowalutowych wartości, ponad 1000 USD, oświadczył Bloomberg wczoraj, 20 czerwca.

Notatka, z 18 czerwca, przedstawia szereg wymogów dotyczących ujawniania informacji dla prawodawców, obejmujących zasoby krypto, udział w ICO i wszelkie dochody uzyskane z wydobycia kryptowaluty.

Zwracając uwagę, że podczas gdy amerykańska Komisja Handlu Towarami Towarowymi (CFTC) określiła niektóre kryptowaluty jako towary – w szczególności Bitcoin (BTC) – Komisja Etyki zdecydowała, że ​​”w odniesieniu do ujawnień finansowych kryptowaluty będą traktowane jako” inne formy papierów wartościowych. ”

Członkowie są zatem zobowiązani do ujawnienia własnych i udziałów ich partnerów w krypto-walutach o wartości powyżej 1000 USD w pozycji “Aktywa i niezrealizowane dochody” oraz zakupów, sprzedaży lub zamiany krypto cen o wartości ponad 1000 USD w pozycji “Transakcje” w ich rocznym sprawozdaniu finansowym.

Uznaje się je za “inne formy papierów wartościowych” do celów ujawniania, zakupy krypto, sprzedaż i wymiany, które przekraczają 1000 USD, podlegają następnie Raportom okresowej transakcji, które należy złożyć w terminie 45 dni od transakcji, zgodnie z memorandum.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi