Amerykański Departament Sprawiedliwości zlicytuje 660 BTC

Bitcoin US DOJ

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (US DOJ) zlicytuje Bitcoiny o wartości około 4,2 miliona USD. Są to zasoby pozyskane w różnych postępowaniach karnych.

W czwartek na stronie internetowej US Marshals Service (USMS) pojawiło się ogłoszenie o aukcji. Do wzięcia udziału wymagany jest depozyt w wysokości 200 000 USD, a oferenci muszą zarejestrować swoje zainteresowanie zamkniętą licytacją do 31 października. Oficjalna licytacja zasobów odbędzie się 5 listopada. Początkowo zlicytowane zostanie sześć zestawów po 100 BTC, a następnie jeden zestaw 60 BTC.

Skąd oni to wytrzasnęli?

Według informacji podanych przez USMS, że Bitcoin pozyskano od osób skazanych za zaangażowane w nielegalną działalność (oczywiście dot. to spraw, w których wykorzystano je nielegalnie), wliczając w to”federalne sprawy karne, cywilne i administracyjne”. Każdy przypadek rekwizycji opatrzony jest numerem sprawy lub całkowitą ilością skonfiskowanego Bitcoina.

Na liście osób objętych konfiskatą pojawiają się nazwiska związane z głośnymi sprawami, chociażby takie jak Theresa Tetley i Thomas Mario Costanzo. Zostali oni skazani na karę więzienia po procesie związanym z praniem brudnych pieniędzy, do którego wykorzystywano m.in. Bitcoin.

Ograniczenia

Nikogo chyba nie zaskakuje fakt, iż DOJ dało jasne wytyczne kto może wziąć udział w aukcji. Podczas gdy rezydenci spoza Stanów Zjednoczonych i obywatele mogą składać oferty, wszyscy zostaną poddani kontroli, aby upewnić się, że nie znajdują się w wykazie filii urzędów Ministerstwa Skarbu USA.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi