UNICEF nie konwertuję Bitcoina i Ethereum?

UNICEF nie konwertuję Bitcoina i Ethereum?

UNICEF nie konwertuję Bitcoina i Ethereum na tradycyjną walutę fiducjarną. Ponad rok temu UNICEF ogłosił, że pracuje nad prototypem, który pozwoli mu przyjmować darowizny w postaci Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH). Jako redakcja CryptoGogle, informowaliśmy o tym w zeszłym roku – o tu. W szczególności darowizny te będą przechowywane jako kryptowaluty i nie będą konwertowane.

UNICEF wdraża program pilotażowy, który przyjmuje darowizny od kryptowaluty – i nie będzie konwertował zebranych funduszy na gotówkę.

Przyjęcie kryptowaluty zrobiło duży krok naprzód z wiadomościami, że UNICEF wkrótce przyjmie darowizny w postaci Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH). Jak wcześniej informowano, Christina Lomazzo i jej zespół blockchain z Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) będą zezwalać osobom fizycznym na przekazywanie kryptowalut.

Nowy pilotażowy program po raz pierwszy akceptuje międzynarodowe kryptowaluty. Pierwsza darowizna pochodzić będzie od Fundacji Ethereum, która przekazała 1 BTC oraz 10 000 ETH na rzecz sprawy. Program pilotażowy będzie także współpracą z UNICEF USA, UNICEF Australia, UNICEF Nowa Zelandia i UNICEF France.

Warto jednak zauważyć, że dzięki tej inicjatywie darowizny będą przechowywane jako kryptowaluty. Wydaje się, że organizacja międzynarodowa zamiast automatycznie zamieniać ją na walutę pieniężną, jest zainteresowana HODLingiem i wydawaniem kryptowalut.

Ideą tego ruchu jest poprawa przejrzystości i zwiększenie liczby wpłacających. Z każdym datkiem zarejestrowanym na blockchainie, istnieję niewielka szansę na „utratę” środków. Poza tym wszystko jest widoczne w publicznej księdze rachunkowej.

Organizacje międzynarodowe poszukują technologii Blockchain.

Organizacja Narodów Zjednoczonych oraz jej liczne oddziały okazały się otwarte na kryptowaluty. Obecnie na najwyższych szczeblach władzy międzynarodowej występuje „zmiana paradygmatu”, co może wskazywać na nadchodzącą falę adopcji.

W ubiegłym roku Antonio Guterres, sekretarz generalny ONZ, mówił o możliwości zastosowania technologii blockchain w rozwiązywaniu problemów światowych. Celem planu jest zapewnienie ultra dostępnych usług finansowych i sieci cyfrowych do 2030 r.

UNICEF podjął odważny ruch polegający na akceptowaniu kryptowalut oraz niewymienianiu ich w płynną gotówkę. Zamiast tego obstawiają długoterminowy pomysł. Miejmy nadzieję, że podążą za nią inne organizacje międzynarodowe.

 

źródło: beInCrypto.com


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty