UNICEF + Blockchain = Transparentna pomoc najbardziej potrzebującym

blockchain

Organizacja non-profit dla dzieci UNICEF prowadzi rozmowy z rządem Kirgistanu, aby wykorzystać technologię blockchain w celu zapewnienia dostępu do Internetu każdej szkole w kraju. “Jesteśmy na wczesnym etapie eksplorowania rozwiązania opartego na blockchain dla inicjatywy Project Connect w Kirgistanie, gdzie rząd współpracuje z UNICEF i sektorem prywatnym, aby połączyć każdą szkołę w kraju z Internetem i zapewnić dostęp do informacji i możliwości dla wszystkich młodych ludzi “, powiedział w tym tygodniu Munir Mammiadade, zastępca przedstawiciela UNICEF Kirgistan.

W ramach szerszej, trwającej inicjatywy o nazwie Project Connect, UNICEF zamierza zaangażować ponad 1500 lokalnych szkół w Kirgistanie i zbadać zastosowanie rozwiązania opartego na blockchain do poprawy i monitorowania poziomu łączności z Internetem. Obecnie Project Connect stworzył łączność z Internetem dla ponad 150 000 szkół na całym świecie. Spośród nich 1560 szkół ma siedzibę w Kirgistanie.  Prawie połowa z nich  jest określona jako nie mająca połączenia z Internetem.

Cała ta praca dzieje się na “przyśpieszonej, szalonej linii czasu kryptografii”, według personelu wiodącego UNICEF Ventures, Chrisa Fabiana zapowiedział, że “element blockchain” Project Connect pojawi się w ciągu bieżącego roku.

“W tej chwili wciąż znajdujemy się na bardzo wczesnym etapie modułowym, wykonując mapowanie, uzyskując łączność i obliczając księgowość” – powiedział Fabian.

Fabian wyjaśnił:

“Możesz łatwo zobaczyć, gdzie znajdą się warstwy blockchain … Jeśli chcesz zapłacić jako dawca – rząd lub firma – aby cała sekcja kraju mogła wejść do sieci, czy wolałabyś to zrobić w sposób autentyczny? prawdziwe i odpowiedzialne, a nie tylko wysyłanie pieniędzy gdzieś w nadziei, że dwa lata później coś się stanie? “

Fabian powiedział, że blockchain może również pomóc poprawić monitorowanie jakości Internetu w szkołach i innych ważnych obiektach. Podkreślając, wieloaspektowy potencjał rozproszonej technologii księgowej “jako księgowość, zarządzanie i monitorowanie”. Pokazując niektóre z narzędzi blockchain, które można wykorzystać w celu ułatwienia planowania UNICEF-u, Fabian wskazał na dwa startupy typu blockchain, które niedawno otrzymały 100 000 $ z Funduszu Innowacji UNICEF dokładnie było to w grudniu zeszłego roku. Pierwszy, zwany Utopixar, to tunezyjski startup budujący platformę blockchain, która “umożliwia społecznościom wydawanie, dystrybucję i wymianę własnych żetonów wpływu”, jak stwierdzono w poście na blogu z grudnia. Te żetony wpływu zostałyby przekazane osobom i grupom zajmującym się społecznymi i środowiskowymi wyzwaniami w społeczności (np. Łączność z Internetem), które później można wymienić w formie kuponów zniżkowych lub zniżkowych.

Innym startupem o nazwie W3Engineers jest firma opracowująca i konsultująca aplikacje internetowe w Bangladeszu, która według Fabiana “szczególnie zajmuje się pakowaniem gigabajta”. Innymi słowy, zespół analizuje, w jaki sposób dynamicznie zezwolić osobom i firmom na kupowanie i sprzedawanie jednostek informacji cyfrowych, co byłoby szczególnie istotne w procesie wyceny kosztów połączeń internetowych w związku z Project Connect.

“Podobnie jak w przypadku całej naszej pracy blockchain, pracujemy nad prototypami, awariami i naukami” – powiedział Fabian.

W zeszłym roku UNICEF uruchomił witrynę charytatywnych darowizn, która wydobywa kryptowaluty w celu pozyskania funduszy na dzieci w trudnej sytuacji na całym świecie.  Inicjatywa zebrała dotąd poparcie wśród 28 tyś użytkowników blockchain.


REKLAMA