Ukraina: za owoce i warzywa zapłacisz kryptowalutami

Poziom adaptacji Bitcoin stale rośnie. Rynek w stolicy Ukrainy, Kijowie, pozwala teraz ludziom kupować owoce i warzywa za pośrednictwem procesora płatności kryptowalutowych, Paytomat. Paytomat obsługuje 11 kryptowalut.

Płać za zakupy spożywcze kryptowalutami!

Słynny rynek besarabski w Kijowie oferuje obecnie możliwość zakupu owoców i warzyw za pomocą Bitcoina i innych kryptowalut. Stało się to możliwe dzięki Paytomatowi, procesorowi płatności krypto.

Według strony internetowej Paytomat, procesor obsługuje obecnie Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Nano, Decred, Dash, ZenCash, ZCoin, Dimecoin, Waves & NEM. Wprowadzenie płatności kryptowalutowych na lokalnym rynku jest pewnego rodzaju eksperymentem.

Aleksandr Kurinnoy, dyrektor operacyjny Paytomat, powiedział, że projekt nosi nazwę “Babuszka”. Jak podają lokalne media:

“W tej chwili funkcja ta działa w trybie testowym u jednego dostawcy. Za pomocą aplikacji portfela kryptowalutowego klient może zeskanować kod QR, po czym automatycznie zostaje przenoszony na stronę konwertera kryptowalut, gdzie musi wprowadzić cenę zakupu, podaną w hrywnach. Następnie klient przesyła płatność do portfela sprzedawcy w wybranej przez siebie kryptowalucie, a po otrzymaniu przez niego powiadomienia o otrzymanych środkach transakcja zostaje zakończona”.

Przed zakończeniem transakcji firma automatycznie wybiera najlepszy kurs wymiany.

Adaptacja kryptowalut nieustannie rośnie w siłę

Ideą stojącą za projektem jest pokazanie prostoty korzystania z kryptowalut w codziennym życiu.

Jeśli chodzi o wybór rynku Besarabii, Kurinnoy stwierdził, że

“Główną ideą jest symbioza tradycji i innowacji. Wybraliśmy rynek besarabski, ponieważ jest to znana atrakcja turystyczna, a kryptowaluty są uniwersalnym narzędziem płatniczym w każdym kraju”.

To nie pierwszy raz, kiedy Paytomat podejmuje wysiłki, aby wprowadzić kryptowaluty do życia codziennego. Od ponad roku wdraża płatności krypto w kawiarniach, sklepach internetowych, salonach kosmetycznych, szkołach i klinikach.

Dążenie do przyjęcia krypto jest napędzane na wiele sposobów, a mianowicie przez wprowadzanie: terminali POS, pojedynczych kodów QR, paneli WWW na terminalach, a także darmowej wtyczki kryptobramy dla WordPress. Paytomat współpracuje z ponad 330 sklepami.

W połowie ubiegłego miesiąca Ukraina została zmobilizowana do wprowadzenia regulacji odnośnie postrzegania Bitcoina oraz pozostałych kryptowalut jako instrumentów finansowych. Bitcoin w najbliższym czasie może i nie stanie się prawnym środkiem płatniczym , ale przyjęcie go do codziennego życia działa na jego korzyść.


REKLAMA