Ubisoft chce implementować Blockchain w grach

ubisoft

The Blockchain Game Alliance (BGA) to nowopowstała grupa pracująca nad rozwojem nowych technologii dla gier w oparciu o Blockchain, zrzeszająca potentatów z branży gier, takich jak chociażby Ubisoft.

Powszechnie wiadomym jest, że technologia Blockchain może mieć ogromne znaczenie dla branży gier. Blockchain daje możliwość zmiany właściciela gry, łatwego pobierania gier, kontroli licencjonowania, przechowywania postępów, a nawet prowadzenia rozgrywki.

BGA chce ukierunkować gry na rozwój i implementację w nich technologii Blockchain. Zrzeszenie chce, aby technologia ta była w pełni dostosowywana przez społeczność graczy. Według MCVUK, BGA oświadczyło:

“Ponieważ jesteśmy przekonani, że ta przełomowa technologia przynosi wiele nowych korzyści dla całego ekosystemu, od deweloperów po graczy, zapewniamy otwarte forum dla wszystkich interesariuszy, aby dzielić się wiedzą i współpracować przy badaniach, które sprzyjają tworzeniu nowych technologii dla gier. Naszym nadrzędnym celem jest pomoc w rozpowszechnianiu integracji Blockchain poprzez opracowywanie wspólnych standardów. “

Dzięki wspólnym standardom i praktykom BGA może stworzyć trend kulturalny, który jest pro-blockchain; trend, który pozwala rozwinąć technologię i ubogacić przemysł gier. Posiadanie wspólnego punktu widzenia jest bardzo ważne, ponieważ jest to jedyny sposób, w jaki firmy zajmujące się grami mogą upewnić się, że ich wkład w implementację technologii Blockchain przynosi obopólne korzyści wszystkim graczom. Dlatego też BGA chce ustanowić bardzo szczegółowe wytyczne, wytyczne, które mają na celu uczynienie technologii bardziej dostępną dla graczy.

Nicholas Gilot, CEO Ultra, jednej z firm członkowskich BGA, powiedział:

“The Blockchain Game Alliance opowiada się za uniwersalnym standardem w przestrzeni gier blockchain, aby stworzyć bardziej interoperacyjny i przejrzysty ekosystem, który przyniesie korzyści zainteresowanym stronom, poprzez wspieranie innowacji i zapewnienie rentowności.”

Dzięki wsparciu gigantów takich jak Ubisoft, BGA ma już bardzo solidny autorytet, dlatego ich badania i rekomendacje zostaną uwzględnione przez wszystkie (a przynajmniej większość) społeczności graczy. BGA to nie oligarcha, który próbuje wymusić implementację Blockchain w grach, a raczej grupa gigantów zajmujących się grami, którzy wspólnie pracują nad tym, aby przemysł gier stał się lepszym miejscem.


REKLAMA