Turecka policja aresztowała 24 podejrzanych o atak hakerski na firmę z branży krypto

Turecka Policja

Turecka policja aresztowała 24 osoby, które rzekomo wzięły udział w kradzieży kryptowalut o wartości 13 milionów lir tureckich z nieokreślonej bliżej firmy z sektora kryptograficznego w Stambule.

O sprawie poinformował lokalny dziennik “Daily Sabah” 12 lutego. Co ciekawe, jak wynika z informacji sprawcy komunikowali się poprzez grę multiplayer.

Komunikacja poprzez czat z gry online

Po otrzymaniu doniesienia o rzekomym włamaniu wydział ds. cyberprzestępczości lokalnej policji natychmiastowo rozpoczął działania. Śledczy stwierdzili, że skradzione pieniądze przeniesiono bezpośrednio z zaatakowanych kont na konta giełdowe. Ofiarą rzekomej kradzieży padły popularne kryptowaluty, wliczając w to między innymi Bitcoina, Ethereum i XRP. Co ciekawe, w trakcie śledztwa policjanci odkryli też, że podejrzani komunikują się za pośrednictwem popularnej gry multiplayer typu battle royale. Mowa o PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG).

Według raportu naloty policyjne przeprowadzono w ośmiu tureckich prowincjach. W wyniku operacji policja przejęła 54 000 lir w gotówce i kryptowaluty o wartości ok. 1,3 miliona lir. 22 podejrzanych skierowano do sądu w Stambule, a dwóch pozostałych zwolniła prokuratura. Ostatecznie wobec sześciu podejrzanych zastosowano areszt tymczasowy, a 16 zwolniono i pozostawiono pod kontrolą sądową.

Nie brakuje oczywiście nutki podejrzliwości – jak to bywa w tego typu przypadkach, społeczność doszukuje się potwierdzenia historii. Wiele osób zadziwia fakt, iż nie podano nazwy firmy, która padła ofiarą ataku, co skłania niektórych do rozważań nad faktycznością zaistnienia wydarzenia. Pojawiają się również głosy, iż historię sfabrykowano w celu dowiedzenia skuteczności tureckiej policji.


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty