Tron – Poznaj jeden z najlepszych startupów blockchain na świecie.

Tron jest prawdopodobnie jednym z najszybciej rozwijających się startupów blockchain na świecie z bardzo nietypową szybkością i niekonwencjonalnym sukcesem. Projekt, który rozpoczął się w blockchain Ethereum, wybuchł i uruchomił swój własny mainnet w czerwcu 2018 r. Był to dzień „niezależności” dla projektu, który działa niezależnie od tego czasu.

Jego założyciel i dyrektor generalny Justin Sun od tego czasu postrzegał Ethereum jako jedynego konkurenta, prawdopodobnie dlatego, że blok  Tron jest dość podobny do łańcucha Ethereum, a jego natywny token TRX został oparty na żetonie ERC20 Ethereum,na którym zbudowano większość tokenów kryptowaluty . Najważniejszym celem firmy Sun było pokonanie Ethereum w ramach inteligentnych kontraktów i wdrożeń Dappa, dwóch głównych funkcji, które dzielą wspólnie.

Cztery miesiące po uruchomieniu i niezależności sieci głównej Tron uruchomił maszynę wirtualną Tron , ponownie podobną do maszyny wirtualnej Ethereum . Było to kolejne znaczące osiągnięcie projektu, które doprowadziło do rozpoczęcia wdrażania aplikacji dapp i smart contract na blockchain. Sun nabył również BitTorrenta w celu decentralizacji Internetu.

To znacznie zwiększyło popularność i użyteczność Trona w przestrzeni kryptowalut, która była również agresywnie prowadzona przez Sun. Od tego czasu użytkownicy Trona szybko się zwiększali, czasami zwiększając się o 100% w miesiącach, co zwróciło dużą uwagę na Sun i jego projekt. Obecnie Tron może pochwalić się ponad 2 milionami kont w swojej sieci i niedawno ogłosił, że projekt przekroczył 100 milionów dolarów w 24-godzinnym wolumenie Dappa.

Z powodu fenomenalnego sukcesu Trona wiele osób, podobnie jak SEC, uważa za nieco podejrzane, że startup może rozwijać się tak szybko. Powodem takiego podejrzenia było to, że Sun naprawdę nie włożył wiele wysiłku technologicznego w swój projekt, ale jego punktem sprzedaży jest aktywna reklama, w którą angażuje się w mediach społecznościowych. Wcześniej w tym roku rzekomy informator SEC zasugerował, że projekt został oznaczony do zniszczenia, ostrzegając fanów i inwestorów, by trzymali się z dala od projektu.

SEC nie podjęła żadnych działań w odniesieniu do ostrzeżenia, a projekt wydaje się działać. Sun obiecał w tym roku zaprezentować kilka niesamowitych pakietów dla tego projektu, które zajmą dużo więcej niż w 2018 r. Wydaje się, że Sun zawsze ma coś nowego do ogłoszenia, dlatego pytanie brzmi, co Tron ma na myśli i czy będzie to kolejne przełomowe osiągnięcie w branży?


REKLAMA