TRON pogrąża się jeszcze bardziej – kolejny skandal z udziałem założyciela

CEO Tron, Justin Sun

TRON Justin Sun Odmawia Przyznania Tesli Zwycięzcy Jego Konkursu – Społeczność Zwraca Się Z Powrotem Na TRON

Justin Sun , kontrowersyjny geniusz marketingowy i założyciel i dyrektor generalny Tron (TRX), jedenastej co do wielkości kryptowaluty według kapitalizacji rynkowej, stoi w obliczu ogromnej krytyki po nieudanym akcie reklamy.

Ta katastrofa PR wiąże się z Justinem Sunem, jednym zdezorientowanym obserwatorem Twittera, który myślał, że dostaje nową Teslę i bardzo złą społeczność Crypto Twitter (CT) oskarżającą Sun o przeprowadzenie oszustwa.

Konkurs „Przerażony Twitter”

Chcąc wzmocnić śledzenie Twittera i świętować BitTorrenta (BTT) , Tether (USDT) i przypuszczalny sukces Trona (TRX) , 12 marca 2019 r. Sun ogłosił, że rozdaje 20 milionów dolarów w darmowych zrzutach do 88 szczęśliwych uczestników i rozdanie Tesli jednemu losowo wybranemu zwycięzcy. Aby wejść, wszystko, co musisz zrobić, to przesłać dalej i śledzić go na Twitterze przed 27 marca.

Justin Sun

@justinsuntron

To celebrate #BTT & #USDT#TRON success, I am planning a $20m free cash airdrop. Good news-it’s coming, bad news-I may decide to give away more! First, I will randomly pick 1 winner for a #Tesla up until 3/27! To apply, follow me and RT this tweet! Simple! #Blockchain

64.5K people are talking about this

Chociaż ten konkurs jest dość prosty, ponieważ uczestnicy po prostu podążają za Sunem i przesyłają ponownie oryginalny post, aby wziąć udział w losowaniu, aby wygrać, wygląda na to, że zarówno nagrody konkursowe, jak i zwycięzcy zostały sfałszowane.

Użytkownik Twittera i analityk kryptograficzny o nazwisku John Galt  opublikowali serię tweetów, w których ujawniono cienie Słońca i podejrzane działania wokół losowań.

Pierwsze losowanie, przeprowadzone z oficjalnej strony Tron Foundation Twitter, trafiło do użytkownika Twittera Kozmenko2017 , konta bota. Następnie, według Galta, kolejnych 87 zwycięzców było tą samą osobą. Dostarcza  dane  dotyczące znaczników czasu i skrótów IP, aby wykonać kopię zapasową swoich roszczeń.

Justin Sun odmawia przyznania Tesli zwycięzcy

Jakby początkowe losowanie 88 zwycięzców nie było wystarczająco kontrowersyjne, Sun ogłosiła później zwycięzcę Tesli na użytkownika Twitter @uzgaroth , gdzie poprosił go o podanie swoich danych kontaktowych. Po krótkiej chwili Sun nic nie usłyszał i usunął oryginalny tweet, ogłaszając zwycięzcę Tesli.

Zrzut ekranu oryginalnego tweeta można zobaczyć poniżej:

Źródło obrazu: https://blokt.com/news/wheres-my-tesla-justin-sun-refuses-to-honour-competition-winner

Dodając do tego dziwności, wideo z procesu selekcji na żywo pokazuje „usterki” i ujawnia profil Twittera @ uzgaroth na 30 sekund przed faktycznym ogłoszeniem losowania.

Justin Sun

@justinsuntron

Time to pick the #Tesla winner via live streaming! Are you ready?! https://www.pscp.tv/w/b21XezFKUkVtUkpkT2xEUVB8MWRqeFhPVkFlb0JKWkWVcm9XzVt8b52KY9eCQppE-9hyzObFiD-_yo1S_SCY 

Justin Sun @justinsuntron

‪Time to pick the #Tesla winner via live streaming! Are you ready?!‬ — San Francisco, CA, United States

pscp.tv

600 people are talking about this

Film został udostępniony na Twitterze, aby zapewnić przejrzystość procesu selekcji, a Sun twierdzi, że usterka została spowodowana przez kompresję wideo w celu przesłania go na Twitter.

Ponieważ ten konkurs i jego postępowanie zostały publicznie przeprowadzone na Twitterze, Sun usunął wszystkie wzmianki o @uzgaroth z Twittera i nie rozpoznał go jako zwycięzcy pomimo jego wcześniejszego ogłoszenia i procesu selekcji wideo.

Jednak kontrowersje na tym się nie skończyły, a @uzgaroth opublikował tweet z zapytaniem społeczności Twittera, czy został oszukany przez Sun i Fundację Tron.

Sun odpowiedział, mówiąc:

Justin Sun

@justinsuntron

However, I do recognize that this is an unfortunate situation, and would like to extend my warmest welcome to the next #niTROn summit in 2020, including a fully paid round-trip ticket to the event location. We are very grateful for your continued support. #TRON

612 people are talking about this

Odpowiedź Sun spotkała się z intensywną krytyką, gdy wyjaśnił sytuację jako po prostu niefortunną i zaoferował bilety na swoją konferencję. Niezadowoleni użytkownicy Twittera zaczęli publikować memy, wskazując na oszustwo reakcji i działań firmy Sun.

Justin Sun

@justinsuntron

However, I do recognize that this is an unfortunate situation, and would like to extend my warmest welcome to the next #niTROn summit in 2020, including a fully paid round-trip ticket to the event location. We are very grateful for your continued support. #TRON

100 people are talking about this

Końcowe przemyślenia

Reasumując, katastrofa PR Sun’a nie stawia Trona w łaskach Crypto Twittera i rzuca światło na inne podejrzane zachowania związane z projektem kryptowaluty. Na przykład, Tron został oskarżony o plagiatowanie swojego oficjalnego dokumentu, gdy moneta pojawiła się po raz pierwszy , a niedawno odkryto, że ponad połowa miliona obserwujących Twittera w Sun jest prawdopodobnie fałszywa .

Podsumowując, ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę, że wszystko, co mówi Sun, i obietnice, które składa, mogą być po prostu dymem i bujdami. Ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę, że Sun i Fundacja Tron nie mogą być zaufane.

Ostatecznie konsekwencje tego mogą doprowadzić wielu inwestorów i zwolenników do utraty wiary w projekt i pozostawienia go całkowicie.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi