Były CSO BitTorrent: “Sieć Tron nie udźwignie tokenu BitTorrent”

BitTorrent

Simon Morris, były dyrektor ds. strategii BitTorrent uważa, że sieć Tron nie będzie w stanie obsłużyć sporego ruchu generowanego przez BTT. Jego oświadczenie pojawiło się dopiero tydzień po ogłoszeniu startu BTT na Binance Launchpad.

W wywiadzie dla magazynu BREAKER Morris powiedział, że proces tokenizacji najprawdopodobniej odbędzie się w innej sieci.

“Podejrzewam, że tak naprawdę zrobią to na jakimś centralnym serwerze, wymachując potem rękami i krzycząc “Och, to sieć Lightning Tron […]”

Morris uzasadnia, iż ma powód, by wróżyć projektowi niepowodzenie. Podczas swojej kadencji w BitTorrent zauważył, że proces tokenizacji początkowo wymagałby setek transakcji na sekundę (TPS). Jak zaznaczył, jego zdaniem zespół Tron kłamie, że ilość TPS ich sieci jest wyższa niż sieci Ethereum. Dodał, że jeżeli BTT faktycznie użyje w przyszłości sieci Tron, to “dosłownie ją zniszczy”.

Przez plagiat ku ignorancji

W styczniu ubiegłego roku ludzie zaczęli wytykać projektowi, że splagiatował białe księgi Filecoina i IPFS. Zespół usunął księgę, jednakże nie przyznał, iż faktycznie doszło do plagiatu. Morris powiedział, że rozmawiał z Justinem Sunem i doradził mu, aby ten wyjaśnił publicznie zaistniałą sytuację, jednakże twórca Tronu postanowił zapomnieć o sprawie.

Tyle, że społeczność nie zapomniała. Na jeden z tweetów, w którym Sun zachwalał wyższość jego projektu nad Ethereum, postanowił odpowiedzieć sam Vitalik Buterin:

“TRON to tylko maszyna marketingowa”

Jak zauważył Morris, Sun jest biegły w marketingu, lecz nie jest świadomy technicznych aspektów sieci.

“[TRON jest] w zasadzie maszyną marketingową ułożoną na bardzo cienkim fornirze technologii”

– podsumował były CSO.


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty