Toyota ujawnia swoje Blockchain Lab

Toyota Motor Corporation wraz z Toyota Financial Services Corporation zaprezentowały 16 marca Toyota Blockchain Lab, w skład którego wchodzi sześć spółek z Grupy Toyota. Laboratorium bada, jak może wyglądać przyszłość przemysłu motoryzacyjnego.

Utworzone w kwietniu 2019 r. Laboratorium Blockchain po cichu analizuje potencjał technologii blockchain w ciągu ostatnich 11 miesięcy, a teraz stara się przyspieszyć inicjatywy zmierzające do wdrożenia biznesu i rozwinąć strategiczne partnerstwa poza grupą.

Toyota chce zostać „przemysłem mobilności”

Deklarowanym celem trwającej prawie rok wyprawy Toyoty w stronę technologii blockchain jest przesunięcie zainteresowania grupy w kierunku bardziej holistycznego „przemysłu mobilności”, oferującej szeroką platformę związaną z transportem.

Aby to osiągnąć, zamierza wykorzystać blockchain do stworzenia środowiska, w którym użytkownicy mogą łączyć się bardziej otwarcie, a jednocześnie bezpieczniej z firmami, które świadczą im usługi.

Wypróbuj zanim kupisz

W tym celu Toyota Blockchain Lab podobno prowadzi badania śledcze i podejmuje projekty próbne, których etap zakończono w listopadzie 2019 r.

Zidentyfikowano aplikacje do głównego zastosowania w obszarach weryfikacji klientów i pojazdów, a także monitorowanie łańcucha dostaw i digitalizację aktywów w celu dywersyfikacji zakresu dostępnych metod finansowania.

Dzisiejsze ogłoszenie podkreśla nadzieję organizacji na dalszy rozwój inicjatyw związanych z wdrażaniem i budowaniem strategicznych partnerstw z firmami zarówno w grupie, jak i poza nią.

Ponadto laboratorium planuje przyspieszyć społeczną implementację różnych istniejących platform blockchain na całym świecie.

Jak poinformował Cointelegraph, Toyota od dawna jest graczem w przestrzeni blockchain, stając się częścią konsorcjum R3 globalnych banków i korporacji w 2016 roku.


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty