Technologia Blockchain w łańcuchu dostaw. Czyli strzał w 10

blockchain

Północnoamerykańska firma specjalizująca się w owocach morza, chcę wykorzystać technologię Blockchain w łańcuchu dostaw Największy pod marką firmy Bumble Bee Foods z siedzibą w Ameryce Północnej uruchomił platformę blockchain do śledzenia pochodzenia owoców morza. Projekt powstał we współpracy z niemiecką firmą technologiczną SAP specjalizującą się w oprogramowaniu dla przedsiębiorstw, zgodnie z informacją prasową z 8 marca.

W oparciu o usługę Blockchain SAP Cloud Platform, nowa platforma może rzekomo monitorować łańcuch dostaw tuńczyka żółtopłetwego z Indonezji do klientów końcowych. Informacja została ogłoszona na corocznym konglomeracie branżowym South by Southwest Conference (SXSW), który odbywa się od 8 marca do 17 marca w Austin, Teksas, Stany Zjednoczone. Klienci będą prawdopodobnie mogli obserwować cały łańcuch dostaw i uzyskiwać dostęp do informacji o pochodzeniu produktów i historii wysyłek za pomocą inteligentnego urządzenia, aby zeskanować kod QR na opakowaniu produktu.

Dane przechowywane w blockchain będą obejmować wielkość połowu, punkt wychwytywania, a także informacje o autentyczności, świeżości, bezpieczeństwie i certyfikacji połowów handlowych.

Oliver Betz, dyrektor globalny i starszy wiceprezes SAP Innovative Business Solutions, powiedział, że:

,,Technologia blockchain zapewnia przejrzystość i identyfikowalność w całym łańcuchu dostaw żywności “

Niedawno francuski gigant handlowy Carrefour zastosował technologię blockchain do śledzenia łańcucha dostaw mleka. Konsumenci będą mogli zobaczyć współrzędne GPS rolników, których mleko zwierząt zostało zebrane, uzyskać informacje o tym, kiedy mleko zostało zebrane i opakowane, a także dowiedzieć się o różnych udziałowcach zaangażowanych w linię produktów. W styczniu Food and Drug Administration chińskiego okręgu Chongqing Yuzhong ogłosiło wprowadzenie technologii blockchain w celu poprawy monitorowania jakości żywności i leków.


REKLAMA