Tajlandia: Kroki prawne wobec kryptowalut wchodzą w życie.

Ramy prawne kryptowalut wchodzą, w życie poprzez dekret królewski w Tajlandii, Bangkok Post poinformował w niedzielę, 13 maja. Ustawa 100 sekcji, opublikowana wczoraj w National’s Royal Gazette, definiuje kryptowaluty jako “zasoby cyfrowe i tokeny cyfrowe”, oraz przyznaje im jurysdykcję tajlandzkiej Komisji ds. Wymiany Zabezpieczeń (SEC).

Bangkok Post cytuje tajlandzkiego ministra finansów Apisaka Tantivorawonga, który twierdzi, że nowe środki nie mają na celu zakazania kryptowalut lub ICO. Stanowisko ministra finansów powtarza stanowisko SEC danego kraju, które szeroko wspierało ICO, o ile są one regulowane.

Po obowiązującym dekrecie królewskim sprzedawcy cyfrowych aktywów lub żetonów muszą zarejestrować się w SEC w ciągu 90 dni. Zgodnie z postem w Bangkoku, niedopełnienie tego wymogu wiąże się z podwójną karą nieautoryzowanej transakcji cyfrowej lub co najmniej 500 000 bahtów (około 15 700 USD). Sprzedający, którzy nie są autoryzowani, mogą również zostać skazani na karę pozbawienia wolności do dwóch lat.

Ministerstwo Finansów i SEC rozszerzą teraz ramy i zażądają od wszystkich krajowych giełd kryptograficznych, jak również niezależnych brokerów i dealerów kryptograficznych, rejestracji w odpowiednich organach zgodnie z przepisami dekretu królewskiego.

Minister Tantivorawong podkreślił, że środki koncentrują się na ochronie inwestorów, a także na zapobieganiu wykorzystywaniu kryptowalut do działań przestępczych, prania brudnych pieniędzy i unikania opodatkowania.

Dekret ten został poddany kilku zmianom od czasu jego wprowadzenia w marcu w formie projektu. W oczekiwaniu na sfinalizowane regulacje, niepewność spowodowała, że ​​bank centralny Tajlandii zakazał bankom krajowym transakcji kryptowalutowych i inwestycji w lutym bieżącego roku. W tym samym miesiącu niepewność regulacyjna spowodowała również, że giełda tajlandzkich zasobów cyfrowych (TDAX) powstrzymała tymczasowo transakcje ICO I rejestrację. Same giełdy krypto mogły swobodnie działać. Pod koniec marca Ministerstwo ogłosiło długo oczekiwane sfinalizowane ramy podatkowe dla kryptowalut.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi