Tajemnicze urządzenia znalezione w punktach demarkacyjnych Telecom Egypt.

Okazało się, że urządzenia znalezione w punktach demarkacyjnych Telecom Egypt były potajemnie przekierowujące egipskich użytkowników Internetu do reklam i witryn do wyszukiwania kryptowalut, jak wynika z raportu opublikowanego przez Citizen Lab na Uniwersytecie w Toronto w piątek, 9 marca.

Raport z badań technologicznych wyjaśnia, że ​​schemat, określany jako Adhose, działa za pośrednictwem skrzynek pośrednich, komputerowych urządzeń sieciowych do manipulowania ruchem internetowym. Raport identyfikuje dwa tryby przekierowania stosowane w przypadku obywateli Egiptu: “tryb rozpylania” i “tryb przejściowy”. “Tryb rozpylania” oznacza, że ​​skrzynka pośrednia “masowo przekierowuje użytkowników Internetu z Egiptu do skryptów wyszukiwania lub skryptów wyszukiwania kryptowalut za każdym razem, gdy zwracają się do dowolnej osoby. stronie internetowej “i jest pozornie używany” oszczędnie. ”

“Tryb przewracania” oznacza, że ​​tylko próby otwierania określonych adresów URL przekierowują użytkowników na te reklamy lub kopie skryptów, w szczególności KopticPope.org (dawniej strona internetowa Papieża Koptyjskiego Kościoła Prawosławnego w Aleksandrii) i Babylon-X.com (formalnie strona porno).

Coinhive, platforma wydobywcza Monero, która pozycjonuje się w witrynach jako alternatywa reklamy internetowej, została również wymieniona w tabeli linków do middleboxów AdHose w celu przekierowania użytkowników z Egiptu.

Coinhive było wcześniej powiązane z dużym przypadkiem szyfrowania z końcem stycznia 2018 r., Kiedy hakerzy wyświetlały reklamy YouTube za pomocą skryptu Coinhive, który potajemnie wykorzystał moc procesora dla użytkowników do wydobycia. Amerykańska sieć telewizji kablowej Firma Showtime również używała Coinhive na dwóch swoich stronach internetowych jako alternatywy dla reklam we wrześniu zeszłego roku, jednak bez informowania swoich klientów. Po ujawnieniu ukrytego użycia skryptu wydobywczego Showtime Coinhive ogłosił, że w przyszłości będzie szukał pozwolenia od użytkowników, zanim użyje swoich komputerów do wydobycia Monero.

Raport Citizen Lab pokazał, że ten sam pośrednik, który uruchamia program AdHose, był również odpowiedzialny za cenzurę Internetu w Egipcie, blokowanie stron internetowych dla Human Rights Watch i punktu informacyjnego Al Jazeera.

Raport odnotował również, że middleboxy w Turcji i Syrii przekierowywały użytkowników próbujących pobrać oprogramowanie do różnych wersji tego samego oprogramowania z dołączonym oprogramowaniem szpiegowskim.

W raporcie Sandvine zaprzeczył, że ich produkty mogły być używane w taki sposób, i podkreślał w Citizen Lab swoje standardy ochrony praw człowieka, które skłaniają do przeglądu sprzedaży, gdy klient jest częścią kraju znajdującego się na najniższym poziomie Światowych Wskaźników Ładu Korporacyjnego.

Podczas gdy pierwsza giełda Bitcoin w Egipcie miała zostać otwarta w sierpniu 2017 r., Rząd Egiptu podjął twardą walkę z kryptowalutami w tym kraju. Najwyższy kleryk Egiptu o nazwie Bitcoin (BTC) “niezgodny z prawem” zgodnie z prawem szariatu w styczniu tego roku.

Rok wcześniej, w lutym 2017 r., Ekspert od prawa szariatu powiedział Cointelegraph, że odkąd islam historycznie uznawał tylko “towary o wartości wewnętrznej” za pieniądze, “Bitcoin prawdopodobnie nie trafia w sedno”. Nie jest jasne, w jaki sposób wypadłoby zatem skrypt górniczy Monero lub Coinhive’a. zgodnie z prawem szariatu.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe