Syn znanego rapera zamierza stworzyć kryptowalutę.

Syn Ol ‘Dirty Bastard’a, późnego hip-hopowca i członka Wu-Tang Clan, który zmarł w 2004 roku, zamierza stworzyć kryptowalutę. Young Dirty, prawdziwe imię Bar-Son James, to twarz odpowiednio nazwanej Dirty Coin, kryptowaluty, która powstaje w wyniku współpracy między nieruchomościami Ol ‘Dirty i Link Media Partners, firmą z branży rozrywkowej. Dirty Coin (symbol ODB) pojawi się jako symbol w sieci blockchain TAO i zostanie wprowadzony do handlu na giełdzie AltMarket pod koniec tego roku, kiedy moneta zostanie wprowadzona na rynek. Jest to znaczące wydarzenie, biorąc pod uwagę ubiegłoroczną falę uznanych przez gwiazdy ICO – i kolejne ostrzeżenie ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, że takie zatwierdzenia mogą złamać prawa “anty-reklamowe”.

W przypadku Dirty Coin projekt ma służyć zarówno jako baza finansowa na nadchodzący album Young Dirty, jak i jako środek umożliwiający fanom dostęp do pokazów i kupowanie towarów. Moneta będzie mogła zostać wykorzystana na zakup towarów związanych również z nieżyjącym raperem.

“Jeśli fani w zasadzie kupili Dirty Coin przed koncertem, mają większą szansę na wejście, prawdopodobnie za cenę niczego, więc jest to wielka szansa dla naszych fanów”, powiedział Young Dirty w wywiadzie.

W rozmowie z CoinDeskiem Young Dirty zasugerował, że projekt może zachęcić innych artystów performerów do przyjrzenia się kryptowalutom, które nazwał “największą rzeczą znaną człowiekowi”.

“Kiedy inni artyści się zaangażują, myślę, że będzie reakcja łańcuchowa” – skomentował.

Choć nie została ustalona dokładna data premiery, Dirty Coin zostanie sprzedany, co jego zwolennicy nazywają “wstępną ofertą artystów”, która ma się odbyć tego lata.

“Muzyka rozwija się twórczo i finansowo, gdy jest w rękach samego wykonawcy. Usuwając cenę eksperymentowania, jesteśmy w stanie dostarczyć zarówno artystom, jak i ich fanom”, powiedział Bryce Weiner, dyrektor generalny AltMarket.

Co do tego, co ojciec pomyślałby o rozwoju kryptowalut – bitcoin pojawiłby się po raz pierwszy jakieś cztery lata po jego śmierci w 2004 roku – Young Dirty powiedział CoinDeskowi:

“Byłby jak” Wiedziałem, że to nadchodzi “.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe