Cryptopia dąży do współpracy?

Cryptopia

Grant Thorton i Cryptopia dążą do współpracy?

Przedstawiciele Grant Thornton, firmy likwidującej nowozelandzką giełdę kryptowalut Cryptopia, rozmawiali o tym, jak najlepiej to zrobić z twórcami platformy.

Według wycieku wiadomości e-mail od Granta Thorntona, pierwotnie datowanego na 23 września, jej kierownictwo planowało przeprowadzić spotkanie online dla programistów 7 października.

Wiadomość brzmi:

„Biorąc pod uwagę skalę, złożoność i wyjątkowy charakter sytuacji w Cryptopii, pożądane jest nawiązanie współpracy ze społecznością programistów”.

Ten ruch stanowi ostatni krok w zwrocie środków klientom, którzy stracili w sumie około 4,2 miliona dolarów po włamaniu w styczniu ubiegłego roku.

W sierpniu trwały już przygotowania do ustalenia własności portfela włamywaczy, a proces likwidacji napotkał jednak różne przeszkody i do dziś nie został zakończony prawomocnym wyrokiem dla kogokolwiek.

„Pozytywna wiadomość”

Według Granta Thorntona, wtorkowe spotkanie miało na celu wyjaśnienie deweloperom procesu likwidacji i poproszenie ich o dalszą pomoc. W dalszej części wiadomości:

„Uważamy, że zaangażowanie jest istotnym elementem ogólnego sukcesu likwidacji i pozytywnym przesłaniem dla całej społeczności kryptograficznej”.

Niniejsze włamanie ma nieco mniejszą skalę niż inne poważne naruszenia giełdowe w 2019 r. Binance zwrócił użytkownikom pieniądze za 41 milionów dolarów skradzionych w maju, podczas gdy nieistniejąca kanadyjska platforma QuadrigaCX pogrąża się w skandalu z powodu utraty blisko 200 milionów dolarów.

Istnieję wiele platform do handlu walutami wirtualnymi, natomiast do nas samych należy zadanie by odpowiednie zweryfikować tą, na której decydujemy się inwestować. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie dostrzec wszystkie czyhające na nas zagrożenia.

źródło: https://cointelegraph.com/news/cryptopia-exchange-liquidator-asks-its-devs-how-to-reimburse-users


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi