Studenci oczekują kursów Blockchain na uniwersytetach

Studenci

Kursy blockchain stają się przyciągająca uwagę studentów opcją jednostek uniwersyteckich na całym świecie, a więc rosną oczekiwania firm i studentów – ich zdaniem kursów powinno być jak najwięcej, aby zapewnić przyszłość rozwijającej się branży.

Zaangażowanie gigantów

Ripple to tylko jedna z firm, która ogłaszając w tym roku 50-milionową University Researchchamping Initiative (UBRI) rozpoczęła współpracę z 17 uniwersytetami na całym świecie.

Na liście partnerów edukacyjnych Ripple pojawiły się dość ważne nazwy – Uniwersytet Princeton, MIT i University College London (UCL). Kilka uniwersytetów w USA, wraz z uniwersytetami w Korei Południowej, Holandii, Luksemburgu, Indiach, Brazylii, na Cyprze i w Australii również zostało uwzględnionych w projekcie, nadając inicjatywie wyraźny międzynarodowy charakter.

Zarówno Columbia University, jak i Stanford University otworzyły latem tego roku ośrodki badawcze Blockchain we współpracy z Massachusetts Institute of Technology. Dodając do tego Miami University w Ohio, Montclair State University i University of Pennsylvania dostajemy jasną odpowiedź na pytanie dotyczące rozwoju tejże technologii w USA – cała naprzód!

Co na to studenci?

Studenci oczekują powiększenia się liczby kursó, zdając sobie sprawę z wagi nowych technologii i tego, jak idealnie pasują do wielu sektorów, oferując szeroki wachlarz możliwości zatrudnienia. Jak zauważa Kevin Werbach, profesor prawa i etyki biznesu Uniwersytetu Pensylwanii, dla wielu jest to nowy kierunek edukacji:

“Wzrasta zainteresowanie studentów… Dostrzegają możliwości współpracy z firmami, które chcą, aby studenci pracowali w tym obszarze […] Wharton [Szkoła Uniwersytetu Pensylwanii, przyp.red.] wysyła ludzi do wszystkich firm z listy Fortune 500 oraz banków inwestycyjnych i firm technologicznych. Bardzo wysoki odsetek wiodących firm ma obecnie projekty związane z blockchain lub DLT – szukają specjalistycznej wiedzy w tej dziedzinie.”

Wyszukiwarka ofert pracy,glassdoor.com zawiera teraz ponad 2700 pozycji związanych z blockchainem, co wskazuje, że jeżeli uczniowie posiądą odpowiednią wiedzę, poradzą sobie ze znalezieniem pracy. Prowadzenie kursów nie zawsze jest łatwe, twierdzi Andrew Myers, profesor informatyki na Cornell University:

“Blockchain jako technologia wymaga zrozumienia najpierw wielu innych rzeczy: kryptografii, systemów rozproszonych, systemów operacyjnych… Zanim się połapiesz, masz dość długi wstępny łańcuch. Aby naprawdę przejść przez pełnowymiarowy kurs blockchain, potrzebne są podręczniki, a wiele z tej wiedzy nie zostało jeszcze poddanych destylacji w formie, która pozwala naprawdę nauczać na poziomie licencjackim. “

Mało prawdopodobnym jest, że uczelnie będą w stanie prowadzić takie kursy, jednak niektóre duże instytucje edukacyjne już zdają sobie sprawę z tego, że studia licencjackie dot. blockchain zwiększą wiarygodność branży, która rośnie z dnia na dzień.


REKLAMA