Steve Wozniak: Bitcoin i Blockchain osiągną pełny potencjał w ciągu dekady.

Współzałożyciel Apple, Steve “Woz” Woźniak, wypowiedział się pozytywnie na temat kryptowalut i technologii blockchain w swoim przemówieniu otwierającym na Światowym Kongresie WeAreDevelopers 2018 w Wiedniu.

Według raportu Cointelegraph auf Deutsch środa, 16 maja, Woźniak uważa blockchain za “świetny pomysł”. Powiedział dalej:

“[Blockchain] to kolejna duża rewolucja informatyczna, która musi się stać”.

Wozniak wyjaśnił swoje pozytywne nastawienie do blockchainu przez fakt, że istnieje wiele przydatnych aplikacji dla tej technologii w wielu dziedzinach.

Według Wozniaka, blockchain i kryptowaluty osiągną swój pełny potencjał w ciągu dekady. Współzałożyciel Apple cytował prezesa Twittera, Jacka Dorseya, który w marcu powiedział, że Bitcoin stanie się “wspólną walutą” świata.

To nie pierwszy raz, kiedy Steve Wozniak zrobił pozytywne komentarze na temat kryptowalut i blockchain. Na konferencji “Money 20/20″ w Las Vegas, w październiku zeszłego roku, powiedział, że Bitcoin jest lepszy niż złoto i dolar amerykański.

Według Wożniaka dużą zaletą Bitcoina jest to, że istnieje tylko ograniczona liczba monet, podczas gdy pieniądze, takie jak dolar amerykański czy euro, mogą być po prostu drukowane przez banki.

Mimo to Woźniak sprzedał wszystkie swoje bitcoiny z wyjątkiem jednego, jak powiedział na konferencji WeAreDevelopers w Wiedniu, ponieważ ” nie chce być inwestorem i stale obserwować ceny”.


REKLAMA