Stellar wchodzi na Coinbase i wzrasta 30%

Stellar lumen stał się najnowszą kryptowalutą, która ma być dostępna na profesjonalnej giełdzie Coinbase.

Coinbase Pro ogłosił w środę , że akceptuje depozyty XLM, a wsparcie handlowe przychodzi po uzyskaniu wystarczającej płynności. Zgodnie z postem na blogu proces potrwa co najmniej 12 godzin.

Kryptowaluta nie jest jeszcze dostępna na platformach detalicznych Coinbase , w tym na coinbase.comlub jej aplikacjach na Androida i iOS.

Stellar został założony przez współzałożyciela Ripple’a Jeda McCaleba , a lumeny miały być częścią taniej sieci płatniczej.

Według wpisu na blogu Coinbase

„Od czasu jego uruchomienia w 2014 r,  wizją było połączenie światowej infrastruktury finansowej, aby pieniądze mogły płynąć szybko i tanio między bankami, przedsiębiorstwami i ludźmi. Internet połączył komputery świata, aby informacje mogły być udostępniane na całym świecie. Stellar chce zrobić to samo dla pieniędzy ”.

Coinbase Pro po raz pierwszy ogłosił, że rozważa XLM w grudniu ubiegłego roku, kiedy giełda zidentyfikowała ponad 30 cyfrowych zasobów, które zamierzała wspierać. Od momentu ogłoszenia, platforma dodała obsługę Civic, District0x, Loom Network, Decentraland, XRP, Dai, Golem network i zilliqa.

Cena XLM / USD wzrosła w ciągu ostatnich czterech dni o nieco ponad 30 procent – z czego 5 procent nastąpiło po ogłoszeniu przez Coinbase Pro w środę – i obecnie wynosi 0,11 USD, zgodnie z danymi cenowymi CoinDesk.

Stellar jest dwunastą najczęściej wymienianą kryptowalutą w ciągu ostatnich 24 godzin, gromadząc w sumie około 140 miliardów USD w obrocie handlowym, zgodnie ze stroną cenową CoinDesk .


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe